Parazity u ľudí: príznaky a liečba

Väčšina ľudí ani premýšľať o tom, čo je vo vnútri svojho tela niekoho živote. Hovoríme o parazity. Niekto si myslí, pretože v jeho dome č zvierat, ale ruky sa mu umýva po každom výjazd na ulicu, riziko invasion je minimálna. Nie je to tak. Podľa zdravotníckej štatistiky, parazity v ľudskom tele sú prítomné v takmer 50% prípadov. Červy, napríklad, sú najstaršie stvorenia parazity v ľudskom tele. Oni sú tak prispôsobené na život vo vnútri ľudí, často sa ich prítomnosť nemusí prejaviť a médiá, zdá sa, že nakazené sú bez príznakov.

Vlastne, príznaky boli vždy k dispozícii, je dôležité vidieť, že varovné signály. Dnes sa pozrieme na to, aké príznaky naznačujú prítomnosť infekcie, aké kroky podniknúť, aby sa zabránilo škodcami a ako liečba môže byť namierené proti parazity, ak sú detekované.

parazity v ľudskom tele

Príznaky napadnutia

Najväčší problém z hľadiska detekcie parazitov v tele – rôznorodosť príznakov, ktoré môžu zmiasť nielen osoby, ale aj lekár, pacient požiadal o radu. V závislosti od druhu, miesto a životnosti, parazity zobrazovať odlišne. Niekedy ľudia nevnímajú väčšinu príznakov, zastavenie pozornosť len na jeden (napríklad bolesť v pľúcach). Ako výsledok pacient liečený pre určené choroby, ak sa mu to neukázal, ak nie je zaslaná domov pre nedostatok klinický obraz.

Preto je dôležité vidieť obraz na vaše celkové zdravie, berúc na vedomie, komplexné zmeny v štáte. Liek sa zdôrazňuje viac ako tucet príznaky napadnutia. Zvážte tieto príznaky v podobe tabuľky.

Uvedením parazity v tele?

Príznak Čo sa deje v tele?
Alergické reakcie Ak človek zrazu začne trpieť od príznakov Alergie, by mali byť testované na parazity. Skutočnosť, že výber škodcov toxické, a imunitný systém môže reagovať na výrobu zvýšené množstvo obranných buniek, zase spôsobuje podráždenie a alergie.
Bolesť svalov a kĺbov Parazity môžu žiť v spojivových tkanív, kĺbov kvapaliny a svaly. Pohybujúce sa, že príčinou bolesti, ktorú mnohí pripísať artritída, zranenia alebo napätie. V skutočnosti, bolesti svalov a kĺbov môže znamenať zápal vyplývajúce z činnosti parazity.
Anémia Prvoky žijúce v ľudskej krvi, kŕmenie na krvné bunky a môže spôsobiť značné straty. Anémia spôsobená parazitmi, cmúľanie živín von z čreva hostiteľa, vrátane železa.
Bolesti hlavy Pravidelné bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť uviesť intoxikácie organizmu v dôsledku parazitných napadnutia.
Neodôvodnené zníženie/zvýšenie hmotnosti Nedostatok hmotnosť je v dôsledku vnútorného spotrebiteľov potravín, ktoré jedia rovnaké ako ľudia. Zvýšenie hmotnosti spojené s tým, že telo naopak, stráca živiny, sú ľudia stále zažíva výkyvy cukru v krvi, a cítiť hlad.
Poruchy spánku Časté prebudenie, nervového a ľahkého spánku sú často spojené s parazitárne infekcie. Pečeň sa snaží očistiť od jedovatých látok vylučovaný parazitov, a zvyčajne jej činnosti patrí v strede noci. Tiež, osoba môže byť znepokojený, svrbenie konečníka, nedáva spať.
Bruxism (brúsenie zubov počas spánku) Zuby brúsenie je jeden z príznakov napadnutia parazitmi, najmä spoločných detí. To je veril, že tak nervové zakončenia reagovať na intoxikácie a zápal.
Svrbenie v oblasti konečníka Helminths často prejavujú tým, svrbenie v oblasti konečníka, najčastejšie sa tento príznak sa vyskytuje u detí.
Porušenie stoličky Zápcha alebo hnačka možné príznaky orientačné parazitov žijúcich v črevách. Zápcha súvisí s tým, že ťažké škodcami viesť k upchatiu čriev potrubia, hnačka.
Črevné podráždenie Keď zápal steny tela, parazity vyvolať cider dráždivého hrubého čreva. Tento proces brzdia vstrebávanie živín, a tiež robí nemožné vstrebávanie tukov v pravej divízie, čo v kŕče a bolesti.
Nadúvanie Nadúvanie, pocit úplnej, nafúknuté brucho je silným znakom prítomnosti parazitov v tele. Venovať pozornosť na tento príznak je potrebné, ak plyny stane, bez ohľadu na jedlo.
Kožné problémy, Žihľavka, akné, ekzém, dermatitída a iné vyrážky na koži – signál, že telo je napadnuté parazitmi. Výsledky ich činnosti majú negatívny vplyv na tráviaci trakt, ktorý nevyhnutne "relácia" a na koži.
Poruchy nervového systému Podráždenosť, nervozita, depresie a pocity skľúčenosti môžu byť príznaky napadnutia. Systematické otravu tela vedie k abnormality nervového systému, najmä obrázok relevantné pre deti. Causeless plač, rozmarmi a obavy, môže byť docela "fyzickej" pozadie.
Chronická únava Apatia, letargia a neochota vykonávať aj minimálna fyzická aktivita – "Dobrý deň" z tela trpí toxicity a nedostatkom živín, ktoré parazity sú krádeže.
Znížená imunita Časté vírusové a bakteriálne choroby, poruchy mikroflóry, prechladnutia a infekcie – príznaky invázie. Parazity, oslabujú imunitný systém, znižuje produkciu imunoglobulín.
Všeobecné poruchy zdravia, bolesti v rôznych orgánov V závislosti od lokalizácie parazity môžu negatívne zasahovať žiadne tela: pľúca, srdce, mozog, pečeň, alebo pankreasu.
Rozvoj nádorov a formácie Vyššie uvedené príznaky, najmä spolu, vyvolávajú vznik rôznych nádorov, vrátane rakoviny. Vyčerpaný parazity, organizmus nie je schopný vysporiadať sa s ich rast.
diagnóza parazitov

Vyššie uvedené príznaky, len zriedka sa vyskytujú v okamihu, aby sa to stalo, a parazitárnych napadnutia mali byť veľmi silné. Ale kombinácia troch alebo štyroch veci sa dejú všade. Pozrite sa na príklad špecifické infekcie:

  1. Ascarids – črevné bolesti, poruchy stoličky, dysfunkcie pečene a pankreasu.
  2. Pinworms je pálenie a svrbenie v okolí konečníka, hnačka, nadúvanie, bruxism, nervového systému, strata chuti do jedla, bolesti hlavy.
  3. Lantecy – chudnutie, alergické reakcie, znížená imunita, ochorenia čriev.

Diagnóza parazitov

Ak človek nájsť seba alebo svojich blízkych niektoré z vyššie uvedených príznakov, je vhodné preskúmať, do uistite sa, že zisťovanie parazitov v tele. Za to si môžete sa obrátiť na nášho Všeobecného lekára (alebo pediatra, ak hovoríme o dieťa) na vhodné miesto určenia. Zvyčajne dôstojník píše sa smeroch pre analýzu krvi, sliny, a výkalov.

Moderná medicína ponúka aj imunologické testovanie parazitov napadnutie, ako aj komplexné testy odhaliť konkrétnu skupinu parazitov. Bohužiaľ, tieto komplexné analýzy sú platené a môžu ísť na súkromných klinikách. Ale výsledky poukazujú jednoznačne na konkrétne druhy škodcov, čo vám umožní priradiť adekvátnu liečbu.

Nie je tam žiadny liek, rovnako účinne ovplyvňujú všetky skupiny parazitov. V ustanovujúci lieku musí brať do úvahy fáze vývoja škodcu, lebo lieky pôsobiace na vajcia, nemôže zasiahnuť dospelých. Takže, ak chcete začať terapie je, keď sú už analýz a ich definície. Zvyčajne lekári používajú niekoľko typov drog, ktoré si popíšeme nižšie.

Liečba parazitárnych hmyzom

Anti-parazitické drogy, existujúcich v súčasnosti majú široké spektrum činnosti, t. j. kryt niekoľko typov parazitov organizmus ľudské bytosti. Avšak, ako sme uviedli vyššie, každý liek má špecifickú aktivitu, a je priradený po diagnózu. Avšak, v lekárskej Arsenal v prípade napadnutia, tam sú asi tucet vozidiel (a ich analógy), ktoré boli preukázané ako bezpečné a účinné.

Prvá skupina liekov používaných na detekciu v tele okrúhle červy, háďatká, helminths. Lieky sú predpísané, ak osoba je infikovaný s týmito parazitmi, ako pinworms, ascarids, vlasoglavy, Trichinella, a podobne.

Druhá skupina liekov je účinný proti pásky červy, cestodes tapeworms. Tieto zahŕňajú široké tapeworm, motolíc, trpaslík, ošípaných a hovädzieho dobytka tapeworm – tieto parazity sú najčastejšie.

Je zrejmé, že pri infikovaných parazity jedného člena rodiny, s pravdepodobnosťou 99% ostatných členov domácnosti sú tiež nositeľmi týchto škodcov. Preto, aby sa podrobil diagnostika a liečba je odporúčaná pre celú rodinu. To isté platí pre malé skupiny ľudí, úzko komunikuje s ostatnými (škôlka, napríklad).

Tradičné metódy, ako sa zbaviť parazitov

tradičné liečebné metódy

Liečba parazitov je výrazne komplikuje skutočnosť, že v procese života, ktoré plynulo reprodukovať, teda v ľudskom tele, zároveň sú vajíčok a lariev a dospelých. Recepcia farmaceutických výrobkov je zvyčajne jeden, a opakovať v 10-14 dní zbaviť vaše telo jednotlivcov, ktorí vyrastajú počas tejto doby. Tiež dobrá voľba, je dcérskou spoločnosťou, ľudová terapia, schopný podporovať tradičné lekárske ošetrenie.

Začatím liečby parazitov s home metódy, poraďte sa so svojím lekárom. Nie všetky recepty sú rovnako bezpečné, v závislosti od veku a stavu pacienta, môžu byť nevhodné.

Ponúkame niekoľko obľúbených receptov, overených v priebehu rokov a má najväčší počet pozitívne recenzie od ľudí, ktorí majú vymáhať od parazitov v tejto ceste.

Tinktúra z palina. Polievková lyžica nasekanej suchej šalvie, zalejeme 100 ml alkoholu a trvajú dva týždne v chladnom a tmavom mieste. tekutina je potom filtruje a spotrebuje trikrát denne 20 kvapiek, pred jedlom.

Tekvicové semená. Nesolené čerstvé lúpané tekvicové semená (300 gramov) sú krajiny v mlynček na kávu, potom kombinovať s medom alebo vody (1:1). Zmes by sa jesť na lačný žalúdok, a potom ďalšie tri hodiny, nemôže jesť, potom sa budete musieť vziať preháňadlo. Skutočnosť, že tekvicové semená obsahujú špeciálne látky, ktoré paralyzuje škodcov a dočasne okráda ich o možnosť byť pripevnené na steny orgánov.

Huby tinktúra. Vhodnejšie je používať porcini alebo chanterelles, pretože obsahujú látky, ktoré zabíja dospelých, červy a larvy. Hrsť čerstvých húb, zalejeme pohárom vodky a trvajú dva týždne, a potom kvapalina sa prefiltruje a vypiť lyžičku pred spaním. Samozrejme, táto metóda nie je vhodná pre tehotné ženy a deti.

Kôra z granátového jablka. 50 gramov čerstvé granátové jablko pokožku nalejte dve šálky vriacej vody a varíme na ohni, kým kvapalina znižuje v objeme o polovicu. Po odvar piť jedným dúškom, o pol hodiny neskôr vziať preháňadiel. Za štyri hodiny, aby sa zdržal potravín. Na konci postupu odporúča sa klystír.

A decoction z klinčeky. Suché klinčeky sú krajiny na prášok, lyžička, ktoré zalejeme pohárom vriacej vody a teplej vody kúpeľ pre minút, potom kryt s vekom a trvať pol hodinu. Tento odvar je len čerstvá, lyžičku trikrát denne, pol hod pred jedlom.

Ako sa zbaviť parazitov s klasickými metódami bude oveľa efektívnejšie, ak ste pracovať v komplexe. Najprv musíte navštíviť lekára, získať testované a naučiť sa ich výsledky. Nasleduje farmaceutické drogy, to by malo byť vykonané presne podľa stanovenej schémy. Vopred prediskutovať so svojim lekárom túžba používať ľudí recepty a spolu určiť najlepšiu možnosť. Posledný krok k liečba je prevencia. O tom budeme hovoriť nižšie.

Prevencia napadnutia

Významnú úlohu v rámci preventívnych aktivít zameraných na zníženie rizika infekcie, je hygiena. Dokonca aj dospelých, ktorí sú si dobre vedomí, ktoré musia dodržiavať hygienické predpisy, často zabúda. Medzitým lekári trvajú na tom, že preventívnych opatrení môžete znížiť o polovicu riziko napadnutia. Hygienické normy povinné pre deti a dospelých, zahŕňajú:

  1. Dôkladné umývanie rúk mydlom a vodou (po každom príchode z ulice, kontakt so zvieratami).
  2. Ošetrenie rúk dezinfekčným gély alebo obrúsky.
  3. Denná zmena bielizeň (predtým je potrebné žehliť s horúcou železa).
  4. Týždenná výmena bielizeň (pranie v teplej vode).
prevencia parazitov

Dieťa musí byť učil nie prehltnúť špinavé ruky, nie na podiel potravín s rovesníkmi, hryzenie do seba. Dieťa potrebuje vysvetliť nebezpečenstvo prehltnutia nečistôt, baktérií a parazitov. Zvlášť pozorne je potrebné umyť si ruky po práci s pôdou a rekreácia v prírode.

Ako denný prevencia proti parazity môžu pridávať do potravín, horúce korenia a korenia – väčšina škodcov nemôže vydržať. Odporúča sa jesť cibuľu a cesnak, na použitie pri varení korenie, klinčeky, chren.

Sčítaním

Pravidelná údržba a pozor na tie drobné príznaky napadnutia – jednoduché pravidlá, ktoré bude chrániť celú rodinu z problémov. Na osobnej hygieny, prípravu jedla a ovládanie deti a domáce Zvieratá, treba pristupovať s maximálnou zodpovednosťou. Starajte sa o svoje zdravie!