Worms (červy)

Helminth infekcie (helminthiasis) — choroby, ktoré spôsobujú ľudské parazitické červy (červy červy), ktoré žijú v tele.

čo je červy

Čo je to?

V súčasnosti existuje asi 300 parazitárnych chorôb. Môžu byť rozdelené do čriev a extraintestinal. Ako názov napovedá, v prvom prípade, červy a ich larvy žijú v čreve a druhý mimo nej: v, svaly, pľúca, pečeň, atď. Najčastejšie choroby v dôsledku črevné parazity sú považované za: enterobiasis a ascariasis.

Enterobiasis spôsobiť malé parazitické červy — pinworms. V dĺžke neprekročili 1 cm Jeden koniec červ je zvyčajne špicaté a iné zaoblené. Farba pinworms môže sa pohybujú od bielej a žlto až takmer čierna. Tieto červy sú nočné: v noci, ženy zaliezť do konečníka a odtiaľ na koži v okolí konečníka, kladú vajíčka v záhyboch kože, sami a zomrieť.

Priemerná dĺžka života pinworms a pol mesiaca.

Ascariasis spôsobiť väčšie červy — ascarids. Dĺžka môžu dosiahnuť 20 cm Parazitárne roundworm hlavne v tenkom čreve, a tak zistiť ich v stolici dosť ťažké. Životnosť roundworms — niekoľko rokov.

Infekcie

Zvyčajne infekcie s červami dochádza prostredníctvom kontaminovanej výkalmi pôdy. Napríklad, ak nemáte umyť ruky a čisté nechty po práci s pôdou, jesť špinavé, zelenina, ovocie a bobule. Okrem toho, nie poslednú úlohu v infikované červov zohrávať muchy. Sú na svoje nohy a trup vykonávať helminth vajcia na jedlo. Aj infekcie s červami je to možné a pri náhodnom požití vody pri plávaní v nádrží. Deti často chytiť červy z domácich.

Čo sa deje?

V tele dospelého votrelec čaká na triple ochrannú bariéru. Prvý — enzým úst, druhá — kyslé prostredie v žalúdku, a tretí miestne imunitu čreva. Bohužiaľ, v oslabení tela všetky tieto prekážky môžu prestať pracovať. Potom červy stále zadajte čreva a rozvíjať do Zrelých jednotlivcov.

V priebehu času, ľudské telo je otrávený odpadových produktov z červov. Pacient zvýšená únava, zhoršenie alebo, naopak, zvýšenú chuť do jedla, bolesti hlavy. Narušil tráviaceho traktu: bolesti brucha, hnačka, zápcha a zvracanie. Môžu objaviť análne svrbenie. Zvýšená citlivosť na alergény — aj výsledkom turbulentného život červov. Dôsledky môžu byť veľmi smutné — z kožné vyrážky na astmu. Ďalší negatívny vplyv na červy — sa oslabujú imunitný systém.

liečba červov

To, čo sa zdá?

Príznaky parazitárne choroby závisí od typu a počtu červy, ako aj jednotlivé reakcie na červy. Prvé príznaky infekcie s červami: zhoršuje chuť do jedla, zvracanie, nevoľnosť, alebo slintanie, paroxyzmálna bolesti v bruchu. Zápcha striedavo s hnačka, vyvinutý únava a slabosť, poruchy spánku. Keď infikované červov (pinworms), pacienti sa obávajú, svrbenie v oblasti konečníka a perineum. To zosilňuje v noci a v pokoji. Niekedy to je tak silné, že pacient prebudí.

Čo je to nebezpečné?

Pre zápcha, ostré bolesti brucha a opuch, ihneď by ste sa mali poradiť s lekárom. Tieto príznaky môžu naznačovať, črevné obštrukcie nastala. V závažných helminthiasis rozvíjať abnormality nervového systému: dlhodobé bolesti hlavy, závraty, nervový tics. Ascariasis, pretože zvláštnosti migrácia parazita v tele môže byť príznakom prítomnosti červy ako paroxyzmálna kašeľ. Často príznaky červy u ľudí sú kožné zmeny v podobe rôznych vyrážok.

Diagnóza červ skodcov

Pri akomkoľvek podozrení na infekciu s červami, nezabudnite sa poradiť s odborníkom, nie na samostatne zárobkovo liečiť. Diagnóza je potvrdená obvyklé analýza výkalov na vajcia červov. Ak prvé stolice vzorky helminth vajcia neboli identifikované, ale pravdepodobnosť infekcie je vysoké, testov sa opakuje niekoľko krát za sebou.

Ako liečiť červy

Pri liečbe červy použiť špeciálne lieky proti červom. Výber liek na červy, závisí od konkrétneho typu helminthes zistených u pacienta. Lekár vám predpíše tabletky zbaviť sa parazitov. Liečba pre červy je doma.

Kritérium obnovy sú opakované negatívne výkalov u ľudí na helminth vajcia.