Symptómy a príznaky červy dospelých

K dnešnému dňu, prevalencia choroby spôsobené parazitmi ochorení je stále vysoká. U detí predškolského a mladšieho školského veku je najčastejšie infekcia pinworms. Ak rodina má deti, vo väčšine prípadov nakazených dospelých. Ďalšou z veľmi časté helminths, ktoré sa vyskytujú v krajinách s mierne podnebie a nie sú vždy príznakom, je ascariasis. Pre dospelých, Záľuby spojené s lov a rybolov, ako aj charakteristické difillobotrioz a trichinosis.

červy v ľudskom tele

Na rozdiel od detí, dospelých, majú silnejší imunitný systém a tvarované telo, čo v príznaky infekcie s červami vyžaduje veľké parazitárne zaťaženie. Väčšina helminths nie sú schopní absolvovať celý cyklus vývoja v tele, a ich počet len rastie s opakované požitie vajcia. Preto, ľudia, ktorí majú vo vnútri majú červy majú často ich v takom počte, že príznaky červy v človeka nie objaví nikdy alebo mnoho rokov. Najbežnejšie typy červy žijú niekoľko týždňov až dva roky. Iní, ako napríklad ošípaných, hovädzieho dobytka a iné cepni, môže parasitize v ľudských desaťročia. Tam sú tiež nebezpečné, červy, ktoré nie sú dlho-žil, ale schopný nekonečne násobenie v hostiteľskom organizme (trpaslík tapeworm, Ancylostoma, atď.).

Helminthiasis spôsobené rôzne typy patogénov sa môže vyskytnúť, pod rúškom ochorení zažívacieho traktu, srdcovo-cievneho systému a ochorenie dýchacích ciest.

Bežné symptómy a príznaky červy na človeka.

Vo väčšine prípadov príznaky červy ľudí na dlhú dobu nevideli vôbec, hoci škôd, ktoré spôsobujú. Ale to všetko závisí od infekcie zaťaženie a druh parazity.

Najpravdepodobnejšie príznaky prítomnosti červy v ľuďoch je spoločný malátnosť, únava, slabosť, svrbenie v konečníku.

Hlavné rysy červy, ktoré sú obzvlášť často sa môže stať viditeľné v osobe (najmä dieťa), je tam ostrý úbytok telesnej hmotnosti, anémia, slabosť, bledá pokožka, poruchy trávenia (zápcha a hnačka), vracanie, účasť v stolici príznaky, ako je segmenty tapeworms alebo dospelí kolo.

Okrem Všeobecné symptómy a príznaky červy v človeka, ich prítomnosť má niekoľko špecifických prejavov, ktoré sú individuálne pre každý systém tela.

Gastrointestinálneho traktu

Ak primárnej lokalizácie červ napadnutia je lumen čreva, hlavné príznaky tohto ochorenia sú porušenie funkcie tráviaceho systému. Hlavné príznaky červy u dospelých s lézie tráviaci systém je možné rozdeliť na:

 • striedanie zápchy a hnačky;
 • nevoľnosť a vracanie;
 • bolesti brucha bez jasné, lokalizácia;
 • nadmerná plynatosť.

Závažnosť týchto príznakov je rôzne pre každú osobu, ako aj konkrétnych klinických prípade.

Nadmerné množstvo dospelých červov v črevnej lumen môže spôsobiť úplné alebo čiastočné prekrytie, spôsobuje pretrvávajúce poruchy stoličky.

príznaky červy v CNS

Centrálny nervový systém

Výsledkom činnosti väčšina helminths je toxické látky, ktoré spôsobujú fenomén intoxikácie organizmu. Neustále vystavenie toxickým látkam v tele vedie k tvorbe pretrvávajúce poruchy Centrálneho nervového systému. Hlavné nervové príznaky červy u dospelých sú nasledovné:

 • bolesť hlavy rôznou intenzitou
 • závrat
 • pocit nevoľnosť, niekedy aj zvracanie
 • horúčka až horúčka
 • bolesť vo veľkých a malých kĺbov.

Beriberi, ktorý je stálym spoločníkom z helminth infekcie, v kombinácii s toxické účinky na nervový systém vedie k tvorbe chronický únavový syndróm, strata koncentrácie, a zvýšená spavosť alebo nespavosť.

Pleť

Dnes, plne preukázané, že červy a alergie u dospelých osôb Spojených spoločnou príčinou a účinkom vzťah. Osoba, ktorá trpí helminthiasis, zhoršuje stav pokožky. Odpadové produkty väčšina červov vnímať telo ako cudzích agentov, ktorý vedie k vzniku alergických reakcií.

V dôsledku nadmernej produkcii tela hlavného mediátora alergií — histamín, boli pozorované na povrchu kože špecifické lézie, opuchy. Okrem toho, človek začína rušiť, neustály pocit svrbenia, môžete dostať kašeľ, zdurenie nosovej sliznice.

Imunitný systém

Spolu s poklesom všetkých telesných funkcií, ostré inhibícia imunitného systému ochrany osoby. Zníženie ochranné sily tela môže spôsobiť zhoršenie existujúcich chronických ochorení alebo spôsobiť tvorbu zápalových ochoreniach nosovej dutiny, ústnej dutiny, orgánov ženského reprodukčného systému.

Je pozoruhodné, že jednou z možných príčin nočné chrápanie môže byť červ skodcov v tele.

Najčastejšie príznaky infekcie helminth

Charakteristika klinických prejavov a miery ich intenzity priamo závisí od typu patogénov. Napríklad, ascariasis je možné pozorovať prvé príznaky červy u dospelých po 2 dní od okamihu, infekcie počas larval migrácie krvného obehu. Niektoré parazity majú inkubačná doba až 18 mesiacov.

ascariasis

Ascariasis

Hlavné príznaky ascariasis u dospelých je priamo závislá od fázy životného cyklu helminths. Migrácia z larvy na príčinný zástupcovia ascariasis vyskytuje pod znamená, ako sa dostať do krvného obehu a ďalej prietok krvi v celom tele. Ak sa larvy zadajte tkanivo pľúc, hlavné príznaky ochorenia môže byť nazývaný vzhľad subfebrile teplota, suchý kašeľ, slabosť, Všeobecné malátnosť. V závažných prípadoch môže rozvíjať purulent bronchitída a zápal pľúc. Keď krvného obehu larvy ascarids dostanú do tráviaceho traktu, je porušením jeho funkcie. Osoba, ktorá trpí parazity, je tam ostrý úbytok telesnej hmotnosti.

Enterobiasis

Najdôležitejšie vlastnosti a výrazný príznak tohto ochorenia je vzhľad silné svrbenie v oblasti konečníka, ktorá je výrazne posilnená v noci. Ďalším dôležitým diagnostickým znakom infekcie je trvanie a frekvenciu svrbenie. V tomto prípade, svrbenie netrvá viac ako 2 kalendárne dni, po uplynutí ktorého sa samo zmizne a objaví po 2-3 týždňoch.

Črevné schistosomiasis, hookworm morbo, richocephalosis, difillobotrioz

Kombinácia týchto odrôd helminthiasis vzhľadom k tomu, že každá z nich poskytuje podobný klinický obraz. Výsledkom mierny tok (s relatívne malý počet parazitov) z takýchto chorôb je nerovnováha bežných a patogénnej mikroflóry v črevách, takže hlavné príznaky u dospelých sú vyjadrené vo forme dysbiosis, bolesti brucha, nadúvanie, hnačka (vrátane krvi). Keď závažnejšie príznaky oveľa vážnejšie.

Iné prejavy tejto skupiny helminths patrí vitamín, 12 nedostatok železa-nedostatok chudokrvnosť, nedostatok vitamínu A.

Schistosomiasis (močovej a pohlavnej)

Rozvoj tejto formy schistosomiasis sa prejavuje ako poruchy močenia, ako aj typické prímesi krvi v moči.

Trichinosis

Zadaný rad helminths často prejavuje v nasledujúcich príznakov:

 • zvýšenie telesnej teploty až horúčka;
 • opuch tváre, najmä na viečka;
 • spontánna bolesť vo svaloch.
strongyloidiasis

Strongyloidiasis

Zdôvodňujú agent je zvyčajne pretium črevnej. Tento druh červ napadnutia je charakterizovaný primárnej lézie tráviaceho traktu. Hlavné príznaky tohto ochorenia patria:

 • lézie žlčníka a žlčových ciest;
 • hnačkových poruchy (nevoľnosť, vracanie, hnačka, hnačka, nadúvanie);
 • alergické reakcie rôznej závažnosti.

V clonorchiasis, fascioliasis, opisthorchiasis

Prezentované skupine helminth infekcie prevažne postihuje pečeň parenchyma, žlčníka a žlčových ciest. Najpravdepodobnejšie príznaky pre opisthorchiasis u dospelých sú nasledovné:

 • zväčšená pečeň a slezina (hepatosplenomegaly);
 • zvýšenie koncentrácie bilirubín v krvi (icteric syndróm);
 • rozvoj chronickej pankreatitídy a v holecistoholangit;
 • porušenie Centrálneho nervového systému.

Tento článok popisuje príznaky a znaky bežné typy červy, ktoré infikovaných ľudí. Niektoré, najmä pôvodcov helminths môžu mať rôzne klinické obrázok, ktorý zahŕňa zvýšenie častí tela, lopty pod kožu alebo do očí, čiastočnú alebo úplnú stratu zraku bez návratu. Ak chcete potvrdiť alebo vyvrátiť infekcie je možné len prostredníctvom absolvovaní špeciálnych laboratórnych testov, ktoré sú predpísané lekárom individuálne.