Vajíčka helminths (červy): od narodenia až vzhľad jednotlivcov

Worms je vedecký názov pre parazity. Ako sú vajcia, červov, záujmu mnohých, pretože oni sa hosťom v našom tele. Žijú v orgánoch človeka, zvierat a rastlín. Väčšina z týchto parazitov už dlho prispôsobené na život v otvorenej čerstvého vzduchu, zeme a vody. Ich vajíčka sú v zemi, vo vode, a dokonca aj "rastú" vo vzduchu.

Žena červy

Niektoré informácie o topánok

Dátum študoval viac ako 300 druhov helminthes, 70, ktoré žijú na území našej krajiny. Svetová Zdravotnícka Organizácia vzal topánok kritickej infekcie. Počet infekcií s helminths sa môžu líšiť od 20 do 22 miliónov ľudí.

Na helminth červy zvyčajne považovaný za jeden z 3 tried:

  1. Ploché červy (pásky) – veľmi dlho, živí sa krvou hostiteľa. Najčastejšie hovädzieho dobytka a ošípaných cepni, Echinococcus.
  2. Roundworms (háďatká) – majú rôzne veľkosti, rôznych pohlaví. Najčastejšie sú roundworms a pinworms.
  3. Flukes sú vždy bisexuálne biohelminths, hlavu má prísavky, s ich pomocou šnekového pripojiť k orgánov hostiteľského. Tieto zahŕňajú schistosomiasis a iné.

Prítomnosť červy je nebezpečné pre niekoľko kľúčových dôvodov:

  • parazity môžu spôsobiť mechanické poškodenie vnútorných orgánov;
  • spôsobiť porušenie metabolizmu;
  • odpadové produkty z červov jed hostiteľského organizmu;
  • prítomnosť červy môžu vyvolať aj iné choroby.

Červy kladú vajíčka, ktoré vstupujú do ľudského tela, hlavne cez tráviaci (jedlo alebo voda), alebo nesplnenie hygienických noriem.

Popis vzhľadu a štruktúry z najznámejších červy

Červy Vzhľad Štruktúra
Pinworms Je to malé okrúhle červy sú biele, zvyčajne ich veľkosť nie je viac ako 1 cm. Na prednej strane tela pinworms je vačkov. S jeho pomocou, helminth priložený vo vnútri čreva, spôsobuje mechanické poškodenie. Druhý koniec červ je otočený. Preto názov pinworm.
Roundworm Veľký červ, dĺžke asi 20 cm a šírka 6 mm. Žena je oveľa väčšia ako samec. Je červeno-biela s zakrivený chvost. Telo roundworm je pokrytá silným kutikulu, ktoré sa nerozpúšťa ani žalúdočnej šťavy. V hlavovej roundworm má v ústach, okolo úst, tri pery.

Tesne za úst do tela roundworm je pažeráka a čriev, skladajúci sa z priamej trubice. Parazit je len prehltnúť varené jedlo a stráviť ho.

Whipworm Malý červ. V dĺžke 5 cm a šírka č silnejší ako ľudský vlas, nie viac ako 0,5 mm. Má ostrý koniec, záleží im na slizniciach. Predný koniec helminth (3-5 cm), rafinovaný hrúbky vlasov. Zadný koniec je silnejšie ako predné. Má čreva. Žena v zadnej koniec je maternice.
Toxocara V Toxocara dosiahne až 10 cm na dĺžku. Samce sú menšie.

 

Toxocara červ biela. Jej telo je podlhovasté, podobá tenký valec. Ústa má tri pery.
Druh Trichinella Vzťahuje sa na okrúhle červy malých rozmerov. S dĺžkou nie väčšou ako 5 mm. Ich hlavným prvkom štruktúry je jeden spôsob, ako tráviaceho traktu.
Hovädzie tapeworm (tapeworm) Červ je veľmi veľká. Má dlhé telo vo forme pásky. Koľko metrov v dĺžke hovädzie tapeworm?! On obrie veľkosti až 30 metrov! Scolex (hlavy) má 4 silné prísavky bez háčikov. Vedúci vzorka je malé. Krk segmenty sú rastie, ich počet je od 1 do 2 tisíc. Maternica je dobre vyvinutý, plná transparentného vajcia. Zrelé tapeworm segmenty sú oddelené, presťahoval sa s výkalmi, alebo samostatne von z čreva.
Bravčové tapeworm

(vzor)

Jej štruktúra je veľmi podobná dobytka tapeworm. Ale veľkosť je niekoľko krát menej optimistický tapeworm – nie viac ako 3-5 m. Bravčové tapeworm je tiež nazýva ozbrojených tapeworm. Na hlave s výnimkou 4 poháre, tam sú 32 háčiky. Tapeworm segmenty sú o 50 tisíc vajíčok.
Tapeworm široké Ďalší dlho červ, jeho dĺžka môže byť viac ako 10 m Telo červ pozostáva z malého bytu hlavu, nie viac ako 5 mm, S dvoch strán je dlhá plochá štrbinou-ako hlupáci. Ich červ záleží na črevnej stene.
Echinococcus Patrí do triedy pásky červy, helminth malých veľkostiach. Jeho hlava sa háčiky a hlupáci. Na tapeworm pozostáva z 3-4 segmenty. "Ozbrojený" parazit, výhonkov a háčiky. V segmenty parazit sa nachádzajú pohlavné orgány, a tretí vajcia. Sa oddeľujú ich segmenty, a majú schopnosť pohybovať sa nezávisle.
Opisthorchiasis malé Malý červ, až 1 cm Na hlave má ústa bulík. Červ má 2 prísavky, ktorá je stanovená na hladký povrch. Tam sú ústne a brušného bulík. Z ústnej bulík je hltan, a za to, pažeráka a hrubého čreva. V zadnej konci parazit je excretory orgán.
Medzi Takéto Osobnosti Patrí Pečeň

Funkcie životného cyklu červy

Trvanie životnosť v červov sa líši. V niektorých to môže trvať rok alebo dva, a iné parazity viac ako 10-15 rokov! Tak medzi helminths má svoje centenarians. Napríklad, pinworms nežijú dlho, nie viac ako 6 mesiacov. Ich plodnosť je dostatočne vysoká. Vzhľadom na skutočnosť, že vajcia z pinworms sú veľmi ľahké, môžu byť aj vo vzduchu, ktorý dýchame.

Vajíčka roundworm a whipworm zadajte tela prostredníctvom jedla

Roundworm a whipworm žiť viac ako 2 roky. Prvé živé 2 roky, posledné 3-4 roky. Ale to nie je to najhoršie čísla!

Ale rekordér medzi červy, ktoré spôsobujú veľké škody v ľudskom tele je bravčové mäso tapeworm. Jeho životnosť dosahuje až do 20-30 rokov!

Odborníci, kladie rôzne testy a pokusy na červy, dospela k záveru, že teplota biotopov ovplyvňuje správanie helminth. Keď sa teplota tela pacienta Ascaris spontánne opustí telo. Takže pri teplote 40°C činnosť roundworm zvýšil niekoľkokrát.

Zníženie teploty v prostredí spôsobuje červy prijať opatrenia – odchýlenie sa od tela.

Jeden spôsob dezinfekcie je tepelné ošetrenie. Napríklad na ryby zabil parazit, to je dostatočné na varte 30 minút. Mrazenie pri rôznych teplotách bude urýchlenie procesu čistenia. Pri teplote -15°C, zmrazenie doba je 30 dní. Na -35°C je iba 10 hodín.

Koľko je potrebné stupňov na dezinfekciu produkty? Vajíčka ascarids sa zabil pri teplote +55°C. Manipulácia hračky do vody pri teplote +70°C bude trvať niekoľko sekúnd.

Vaječných červy

Väčšina parazitov kladú vajíčka, ale sú tu aj viviparous helminths. Tieto sú Trichinella.

Ako vyzerať helminth vajcia možno nájsť len cez mikroskop. Aké červy "usadili" v osobe, môžete určiť, skúmal ich vajcia. Ale larva môže byť videný voľným okom.

Žena červy zostávajú v tele až do času, hnojenie a v čase ložisko potomstvo

Koľko vajec môžeme položiť samičku helminth – hrôzostrašné. Toxocara schopný položiť 250-tisíc vajíčok. Mimochodom, larvy a vajíčka červy sú oveľa viac húževnatý života ako dospelí. Keď žena červy zomrieť po znáške vajec, to je z pinworms.

Parazity každej triedy vo vlastnom live, plemeno a kladú vajíčka. Napríklad, biohelminth dozretie vajíčok a lariev v hostiteľskom organizme (kravy, mačka, pes). Napríklad, biohelminth bravčové tapeworm. Ak ľudské telo boli larva potom rastie tapeworm v časti tenkého čreva. V prípade infekcie s tapeworm vajcia, situácia je ešte horšia. Orangutany v celom tele a môže usadiť sa v ktoromkoľvek orgáne. Majú geohelminths vajíčka a larvy musí Zrieť mimo hostiteľského organizmu v pôde. Roundworm vajcia rozvinúť do lariev v tenkom čreve. Pri dobrých podmienkach s prietoku krvi vajec (larvy) ascarids migrovať do všetkých orgánov.

Červy Popis vajcia Počet v murovanom Dĺžka zrenia
Pinworms Na pinworm egg je oválny alebo nepravidelné. Shell je hladký, zložený z niekoľkých vrstiev bezfarebného. Z oplodnené vajíčka larva. V čase, mať pinworms so splatnosťou viac ako 10-15 tisíc vajíčok. Po oviposition tým, že žena, larva v nich dozrieva po 6-8 hodinách.
Roundworm Vajce, že nie je oplodnené, má oválneho tvaru podlhovastého. Vonkajší plášť je hustá, s malými tubercles. Vo vnútri gule plnené žlto buniek. Zdôrazňuje denne viac ako 250-tisíc vajíčok. Po 2-3 týždňoch, oplodnené vajíčka sa stal invazívne.
Whipworm Vajcia tento parazit má tvar suda, shell jeho multi-vrstvený a transparentné. Vo vnútri vajíčka má malé zrná. 3500 nezrelých vajíčok za deň Vyžaduje 2 týždne pre dozrievanie larvy.
Toxocara Vajcia s hrúbkou, jemne-lumpy shell. 200 tisíc vajíčok za deň. Niekoľko dní Dozrievať lariev v vajcia. Stávajú sa invazívne.
Druh Trichinella Veľkosť larva 0,1 mm. Za 2 mesiace samica rodí viac ako 2 000 lariev. Samica rodí živé larvy Trichinella.
Hovädzie tapeworm (tapeworm) Vajíčko je v tvare oválneho bublina je šedá, má dve procesu. Na cysty obsahuje asi 200 tisíc vajíčok. Ak telo cysta nebola sama, počet vajec je obrovský. Fíni v svalov udržanie života na 3 roky.
Tapeworm široké Vajíčka sú oválne, na ktoré sa vzťahuje s hladké žlté pokožky. Na vrchole vajcia kryt spodnej časti tubercle. Každý človek v fekálií prideľuje niekoľko miliónov vajec. Po 2-3 dňoch vajcia tvorí larva.

Obytná červy z človeka

Červy môžu žiť nielen v ľudskom tele a organizmy, Zvieratá, a mimo hostiteľa. Napríklad, Giardia v mačky usadiť sa v hornej časti čreva, a môžu byť nájdené v rieke rýb (ostriež, IDE).

Vajíčka pinworms sú parazity, ktoré môžu byť vo vzduchu. Napadnutý helminths môže byť a vody. Ona sa nakazili od dotknutého pôdy. Z vody nakazených žijúcich v jazierku ryby.

Na rastlinách červy sú príliš. Oni len parasitize háďatká. Ich štrajk koreňov a hľúz, a stonky a listy. Infekcia sa deje cez tráviaci hosť lastovičky vajíčka červy s potravinami. Ak výrobok nalejte vriacej vody, vajíčka a larvy zomrieť.

Larvy z červov

Životný cyklus červy napríklad pinworm

U ľudí pinworm žije v niekoľkých častiach čreva: tenkého čreva, slepým črevom a hornej časti hrubého čreva.

Invázia je vajíčko s larva. Infikovaného hostiteľa tým, fekálne-orálnou cestou. Na larva je oslobodený od škrupiny vajec v tenkom čreve a migruje na miesta ich lokalizáciu. Ďalej prichádza proces sa nazýva molting, po ktorom sa larva sa stáva zrelosti jednotlivca.

Helminths — multi-jednobunkové parazity

Po párenie, mužov smrti, vylučuje s výkalov. Medzitým, ženské prostredníctvom vačkov pripojený na črevnej sliznici, že dozrievajú vajíčka. Sú veľmi plodný v ich maternice, ktoré sú splatné viac ako 10-15 tisíc vajíčok. Počas dozrievanie vajíčka, samica sa pohybuje do riti. Žena ide za čreva noci, keď svalov konečníka uvoľnene. Ona je plazenie na kožné záhyby, vonkajších genitálií. Svaly vagíny, že ženy sú relaxovať, a začína vývoj vajíčok. Na povrchu kože hostiteľského orgánu najvýhodnejšie podmienky: teplota, vlhkosť vzduchu, kyslíka. Koľko Zrelé vajíčko?

Po 6-8 hodinách vo vnútri vajíčka, mimo človeka, tvoril lariev, sa stávajú agresívne.

Ďalej, žena zomrie, vyschne, ktoré tvoria loptu. Z jej pohybov v záhyboch svrbenie. Vlastník hrebene oblasti. Na rukách a pod nechty sa objavil vajíčka parazita. Ďalej existuje niekoľko spôsobov:

  • Pacient nie je pri dodržaní pravidiel osobnej hygieny, infikované znova. Berie na Raňajky s neumytými rukami.
  • Pacient infikovaný ruky dotkne domáce potreby, hračky, kľučky dverí, atď., infikovanie členov vašej rodiny.

Pamätajte si, že majiteľ ani helminth nie je schopný množiť sa a rozvíjať. Vajcia alebo larva musí vykonať rad: majiteľ-zem/vzduch-host.