Parazity u ľudí: príčiny, príznaky a liečba ľudové lieky

Výzva parazity.

Na podceňovanie rizika, v kombinácii s nedostatočné vedomosti o biológii týchto tvorov a spôsoby napadnutia ich viedla k tomu, že nositeľmi niektoré parazity sú teraz aspoň niekoľko miliárd ľudí.

V tomto článku sme sa podrobne vysvetľujú, aké typy parazity v ľudskom tele môžu byť príčiny a o príznakoch a metódy boja s osobitným parazita.

Vzor

Malý digression:Takmer každý z nás považuje za bravčové mäso ako jeden z najviac chutné pokrmy, najmä ak sa podáva s špeciálne jedlá. Bravčové mäso – bravčové mäso, ktoré sme niekedy konzumovať, môže byť považovaný za jeden z najšpinavších zdrojov mäsa.

Čo je parazit?

Parazit je organizmus žijúci úplne na úkor iného, väčšieho, organizmus. Umiestnenie sú ectoparasite žijúcich na ľudí mimo, a endoparasite, ktorý infikuje ho zvnútra. Zloženie parazity môžu byť vírusy, baktérie, červy, hmyz a dokonca aj stavovce.

Parazity sa nemôžu byť považované za niečo neprirodzené. Naopak, kým vedci si uvedomili, že to je a odkiaľ pochádza, ľudia nakaziť neustále, to bol jeden z dôvodov, pre nízka stredná dĺžka života 1 – 2 storočiami. Pretože mnoho z parazitov sú smrtiace, a v niektorých prípadoch života možno ukladať iba kvalifikovaný lekársky zásah.

V ostatných choroby môže posledných desaťročiach, ako parazity šikovne zamaskované ako iné choroby, liečenie, ktoré nie je možné dovtedy, kým si nájsť a eliminovať ich skutočný dôvod.

Populárne typy parazitov

Bližšie k prírode, k tradíciám, tým väčšia je pravdepodobnosť, chytiť jedného z parazity alebo celý súbor z nich.

Kolo a tapeworms, blchy, vši, kliešte, podkožného a gadflyho lariev z wohlfahrtia letecká spoločnosť volare – to nie je kompletný zoznam tých, ktorí túži ľudské telo a krv, pozrime sa podrobne príčiny, príznaky a liečba aspoň hlavné typy parazity v ľudskom tele.

Červ vzor

Tapeworms – neformálny názov veľké tapeworms ako hovädzieho a bravčového mäsa, tapeworm, a široká tapeworm. Červ žije v čreve, prvý pár mesiacov čas nezistený, a s časom vedie k ťažkým chudnutie svojho "majstra".

Všeobecná štruktúra všetkých tapeworm sa skladá z hlavy s hlupáci, ktorým helminth je pripojený na stenu tenkého čreva, a niekoľko stoviek alebo tisíc segmenty postupne rastúcou hrúbkou, ktoré dozrievajú vajíčka.

V priebehu času konca segmenty oddeliť od tela červa a vylučujú spolu s výkalmi. Ich vzhľad je zaručený znamenie, že musíme konať, nie je dôvod na radosť zo skutočnosti, že parazit vyšiel.

Je to normálny proces života, v prírodných podmienkach, tieto segmenty naďalej pohybovať desiatky minút, a potom praskla, rozptyl okolo vajec z helminth. Ak vzorka patrí do druhu hovädzieho tapeworm, segmenty spontánne vyliezť cez konečník.

Príznaky tapeworms na človeka.

V príznaky tapeworm u ľudí v tele:

 • bolesti brucha, zmena polohy,
 • hnačka,
 • vracanie,
 • bolesti hlavy.

Vzhľadom na to, že dopravca páska červ môže byť takmer každé zviera, na myši inclusive, je možné dospieť k záveru, že akýkoľvek kontakt zeme v ústach je potenciálne nebezpečné.

Ak vzorka patrí do druhu široké tapeworm, infekcia sa vychádza z nedostatočne tepelne upravené alebo solené ryby.

Tekvicové semená

Liečba veľké tapeworms u ľudí doma

Tradičné liečebné metódy patria:

Pár dní pred začiatkom liečby musíte ísť na diétu zo sacharidov. Potom jesť jedna z dvoch vecí:

 • Tekvicové semienka. Surové semená slnečnicové šupky a jesť v rozdelených dávkach s vodou. Pre dospelých len 300 g denne, deti – 100 g. Používa jedno.
 • Lekárske zber týchto zložiek: 4 diely tansy a ľanové semená, mleté klinčeky – 2 diely, 1 časti večný (Helichrysum) kvety, centaury, palina, tekvicové semená (zem).

Komponenty sú drvené, zmiešané a trvať aj týždeň, suché, polievková lyžica. V prvý deň, alebo 1-krát v dopoludňajších hodinách, v druhom a treťom dni – 2-krát, ráno a pred jedlom, v nasledujúcich dňoch – 3 krát denne s pohárom vody.

Po jednom z dvoch predchádzajúcich odsekov sa vykonáva na prázdny žalúdok v ranných hodinách o klystír, potom nasledovala ďalšia časť finančných a po 2 hodinách, preháňadlo je dané.

Vydané červy (až niekoľko metrov) je vyšetrí na prítomnosť na jednom konci hlavu s prísavky. Ak nie, potom červ vyšiel úplne, a po týždni, opakujte liečenie. Pre kontrolu po 3 týždňoch proces sa opakuje rovnako.

Echinococcus (hydatid choroba)

Veľmi nebezpečné helminth nákazy, čo nakoniec môže viesť k smrti. Malé tapeworm, 3-4 mm dlhé a asi 1 mm hrubé, ktorý má vlastnosť tvoriť bubliny vo vnútorných orgánov (vrátane pečene, pľúc a mozgu).

Emedicine mechúra je tekutín-plné dutiny, v ktorých steny sú červy, a bubliny sú vytvorené vo vnútri dieťaťa, vrátane dieťaťa vo vnútri. Objem tejto patológie môže dosiahnuť niekoľko litrov ľudí.

Dospelých tapeworm parasitizes v tenkom čreve, jeho larvy, krv putuje cez portál žily v celom tele. Diagnóza môže byť vykonaná pomocou zobrazovacej, stolice, štúdie alebo zvláštne reakcie na prítomnosť protilátok proti Echinococcus v tele.

Echinococcus

Príznaky tapeworm na človeka.

Príznaky echinococcosis, najmä v počiatočných fázach môže maškaráda ako iné choroby, tak diagnóza môže mať zmysel, ak je tam kombinácia viacerých z týchto príznakov:

 • slabosť;
 • únava;
 • bolesti hlavy;
 • vracanie;
 • renálnej koliky;
 • low-horúčkou;
 • strata chuti do jedla;
 • chudnutie;
 • tiaže a bolesti v oblasti pečene.

Liečbu echinococcosis

Po zistení tohto parazita je potrebný kvalifikovaný lekárskej pomoci s operáciou. V jeho neprítomnosti je možné zmierniť situáciu pomocou nasledovných ľudové lieky:

 • Zber breza puky, lístky mäty, kvetov a z immortelle. Komponenty sú prijaté v kombinácii zo 100:75:75, a zaliať vriacou vodou na 100 ml za polievkovú lyžicu. Na pitie: deti 50 ml dospelých 100 ml 4-krát za deň, za dva týždne až mesiac.
 • Alkohol tinktúra z celandine, breza puky, vnútorne. Komponenty naplnené vodkou v pomere 1:5 a nechať to na týždeň. Dávkovanie: 1 polievková lyžica hodinu po jedle 3 krát denne.
 • Tansy. Kvety, trvajú 2 hodiny v 1 Pohár vriacej vody jednu polievkovú lyžicu. Vziať 100 ml denne, hodinu pred jedlom.

Treba poznamenať, že tapeworm, helminth pás je natrvalo pripojený k postihnutých orgánov (pečeň, pľúca, mozog) a nemôže byť vyhostený do pokožky pomocou vaňa, v rozpore s odporúčaniami jednotlivých postáv ľudovej medicíny.

Roundworm (Ascaris ľudské)

S okrúhle červy, 20 až 35 cm dlhé, najčastejšie v porovnaní s červami. Roundworm, na rozdiel od predchádzajúcich druhov, nemajú orgánov pripútanosti, a sú neustále v pohybe v toku semi-stráviteľné jedlo prechádza črevami.

Ale ich poškodeniu nekončí tam. Červy sa z času na čas plemeno, a ich larvy, gnawing steny čreva, podobne, sú vykonávané počas celého tela do krvného obehu ako larvy predchádzajúcich foriem helminths.

Významná je skutočnosť, že nemôžu vstúpiť do pľúc a kašeľ cez ústa, spolu s hlienom, napriek tomu, že sú tak malé, že vo väčšine prípadov, pacient ani nemusí všimnúť.

Okrem toho, v dôsledku migrácie lariev, roundworm môže žiť v pečene, obličiek, sleziny, pľúc, mozgu, po celé desaťročia. Nie s takým zničujúcim vlastnosti ako tapeworm, roundworm, avšak, môžu spôsobiť, že choroby ako hepatitída u mužov, cirhózy u žien a mozgu, rakovina.

Ľanové semená

Príznaky Ascaris

Skupina príznakov Ascaris, ktoré stojí za to venovať pozornosť na nasledovné:

 • zvýšená salivation;
 • chudnutie;
 • hnačka a krv v stolici;
 • alergie a svrbenie kože;
 • dýchavičnosť, bronchitída alebo zápal pľúc;
 • low-horúčkou;
 • zvýšenie krvného tlaku;
 • zvracanie a zmeny v chuti do jedla;
 • depresia a úzkosť.

Diagnóza je na základe Všeobecnej analýzy výkalov, ktoré by sa mali vzťahovať na špecializovanej Agentúry.

Liečba ascariasis ľudové lieky

Používa sa vylúčiť roundworm, úpravy ľudových nápravných opatrení obsahuje tieto recepty:

 • klystír mlieko s cesnakom. Strúčik cesnaku, varené v pohári mlieka a dať do klystír noc. Kurz použitý v týždni.
 • tekvicové semienka. Podobne ako vyššie uvedené úpravy vzorky;
 • tinktúra z palina listy a drvené surové tekvicové semienka. Komponenty sa v rovnakom počte, pridať dve časti vodky a trvám na tmavom mieste za týždeň. Pripravený tinktúra sa používa 2 krát denne pred obedom a večerou pre 50 ml;
 • zelené orechy zalejeme vriacou vodou vo výške 1 časť nuts 2 diely vody a trvať pol hodinu. Pohár infúzie by sa mali vypiť počas dňa a potom vziať preháňadlo;

Obnoviť telo po zbaviť parazitov

V každom prípade, parazity môjho pobytu narušiť normálnu činnosť orgánov, kde boli.

Echinococcus v pečeň a obličky, prechádza kalcifikácia, roundworm robiť v pľúc a pečene, pohybov, ktoré pretrvávajú aj po ich zánik, tapeworms hlupáci pokaziť váš črevnej steny, čo zvyšuje riziko dvanástnikové vredy.

Preto, tradičnej medicíne sa odporúča, aby sa eliminovali tieto účinky tieto recepty:

 • Čreve obnovuje odvar z ľanových semien. Semená varené s teplotou vody polievková lyžica na Šálku a vylúhovať po dobu 2 hodín. Priebeh liečby: trikrát denne 50 ml týždenne;
 • Celkové zotavenie sa dosiahne tým, že tieto zbierky: 2 diely, žihľava listy, 1 časti rose hips a 5 dielov ovocia mountain ash.

Zmesi sa varí s teplotou vody v rovnakom pomere, ako v predchádzajúcom odseku a používa rovnakým spôsobom.

Prevencia napadnutia

Pravidlo # 1: nemôžete jesť nič z rýb dosť slané, opekané alebo varené. Sushi, nakladané slede alebo sashimi môžu byť považované za jedlo znalca. Ale v podstate to je surové ryby a rybie je jednou zo zložiek životného cyklu parazitické červy.

Ako sa to stane: po prvé, larva vstúpi do mollusk tam, kde nie je rastúci nad určitú hranicu, potom blister sníva rýb, larva sa dostane do jej tráviaceho traktu, zatiaľ čo zostávajúce živé, potom rastie a násobí, ako sa dostať do svalových tkanív rýb, potom táto ryba žerie Dolphin, čajkou alebo ľadový medveď. Alebo sa rozhodol pripojiť vysoké Japonskej kultúry, návštevníkov reštaurácie.

Bezpečné surové ryby, teoreticky existovať. Ak to chcete vykonať, musí byť buď mrazené okamžite po chytanie a rozmrazení len pred varením, alebo musia byť špeciálne pestované na rybích fariem s absencia parazity. Ale ak chcete skontrolovať, či riskantné pokrm bol vyhotovený na to, ako pravidlo, je nemožné.

Mäso

Mäso by mali dodržiavať isté pozor, nie na chuť surového mletého mäsa a čerstvej-slané slaniny.

Okrem toho, aby sa nedostala červy, zelenina pred jedlom umývať ruky príliš. Ako zložka prírodného prostredia, tieto parazity v ľudskom tele bolo bežné takmer všade.

Akýkoľvek kontakt s potravinami alebo ruky so zemou, prachu zeme a vegetácie sú schopní udržať jesť ich mikroskopické vajcia. Keď injekcia do čreva vajcia poklop červy, ktorých odstránenie nebude ľahké.

Tam sú parazity, ktoré napádajú len okolo, alebo sa neopiera v povahe človeka, ako napríklad:

 • na maláriu parazit obsiahnuté v slinách komárov rodu culex,
 • zdôvodňujú agent encefalitídy, ktoré sú obsiahnuté v sliny kliešťov,
 • na gadflyho a wolfarth letecká spoločnosť volare.

Ich prevenciou je použitie rôznych repelentov na Turistiku v prírode, ako aj maximálnu ochranu v exponovaných častiach tela (ochranných sietí proti komárom, sieťovina, špeciálny gél).

Avšak, čo robiť, ak prevencie nefungovalo? Tak ako útok dobre známa, veľmi dobre známe a spracovania ľudových spôsobmi.

A nakoniec to možno poznamenať, že jednoduché pravidlá hygieny a sanitácie, vyhladenie muchy a švábov môže výrazne znížiť riziko infekcie parazitmi, čo vedie k vážnym následkom.