Parazity v ľudskom pečene

Najviac často, pečeň človeka biť Giardia, medzi takéto osobnosti patrí, a Echinococcus. Parazity v ľudskom pečene sú spoločné, a to je v dôsledku intenzívneho metabolizmu, ktoré sa vyskytujú v jeho tkanív. Ochorenie vedie k poklesu v ľudskej výkonnosti, Všeobecné zdravie, pomalší rozvoj detí. Preto, parazitov žijúcich v pečeni musí byť vyháňať zachovať ľudské zdravie.

Parazit v pečeni

Niektoré parazity vplyv na pečeň?

Červy v pečeni je zásadný problém v Parasitology a gastroenterológia dnes. Identifikácia táto choroba nie je závislá na miesto pobytu osoby, jeho sociálny status, alebo vekové rozdiely. Patológia je zvyčajne chronické a vysoké riziko vážnych komplikácií. Červy nájsť v pečeni, to môže byť samostatné ochorenia, alebo môže byť kombinovaná s inými parazitmi v črevách, krvi a lymfatického systému.

Takže, aké ochorenia možno hovoriť o parazity v pečeni:

 • giardiasis;
 • ascariasis;
 • echinococcosis;
 • strongyloidiasis;
 • opisthorchiasis;
 • amoebiasis;
 • schistosomiasis;
 • balantidia.

Nie je žiadnym tajomstvom, že pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý je predmetom intenzívneho metabolické procesy spojené s neustálym prívod kyslíka a živín, krv, proti ktorému je veľmi zaujímavé parazity. Parazitické v tkanivách, prvoky a červy môže spôsobiť smrť človeka, ale neustále uvoľňujú jedovaté a jedovaté zlúčeniny ako výsledok ich vlastný život, spôsobiť neopraviteľné poškodenie zdravia.

Príznaky poškodenia pečene

Červy, ktoré žijú v ľudskej pečeni spôsobiť nasledovné príznaky:

 • jaundiced slizníc a pokožky, intenzívne svrbenie kože, ktoré môžu byť zamenené s alergickou;
 • dyspepsia: nevoľnosť, vracanie, poruchy trávenia;
 • bolesť a patologické zväčšená pečeň — hepatomegaly;
 • Celková slabosť, pocit slabosti, zhoršenie zdravia, poruchy spánku, zlá nálada, zníženie vzdelávania;
 • bolesť v pravom hypochondrium, ako pravidlo, hlúpy periodickej povahy.
Bolesť

Veľmi často osoby, vyrážka vyskytne. Je to diagnóza nie vo všetkých prípadoch, ale jeho výskyt je výsledkom alergickej mechanizmus rozvoja helminthic škodcami, ktoré v procese stal chronickým spôsobiť, že telo proces precitlivenosť na jej jedy a toxíny.

Typicky, nárast teploty v tomto prípade prebieha podľa typu low-horúčkou, t. j. teplota môže zvýšiť na úroveň, 37-37,5°C.

To bol spoločným znakom parazitov v pečeni, o tom, ako ohromiť sú spoločne, za stôl.

Typ helminthiasisAko choroba sa objaví
ECHINOCOCCOSISV tejto choroby pečene generuje viacero cystická útvary, obsahujúce parazity. Choroba trvá dlho, je skryté, potom volá bežné príznaky. Na cysty sa postupne zvyšuje, čo spôsobuje veľa nepohodlie v pacienta. Pri veľkej cysty vyžadujú chirurgické ošetrenie.
ASCARIASISPatogénov obvykle žije v čreve roundworm v pečeni sú zvyčajne migruje cez. V tkanivách tela vytvárajú eozinofilná prenikne. Ľudia sa sťažujú na svrbenie a kožné vyrážky.
OPISTHORCHIASISOpisthorchis flukes alebo parazity v potrubiach pečene a žlčníka. Príčinou holangiogepatit, vyskytujúce sa s brušné bolesti, príznaky žltačka a low-gradu febris.
STRONGYLOIDIASISPrítomnosť týchto červov v pečeni vyvoláva poruchy v dyskinesia žlčových systému. Príznaky: strata chuti do jedla, horká chuť v ústach, žlti kože a slizníc, bolesti v hypochondrium. Snáď najviac bolestivé formou ochorenia medzi všetkými ostatnými.
GIARDIASISGiardia spôsobuje žlčových dyskinesia. Príznaky: bolesť v hornom kvadrante, nevoľnosť, žltačka.
AMOEBIASISChoroba je akútna typ hepatitídy. Pečeň zvyšuje veľkosť, jej tkanivách vznikajú abscesy. Príznaky: horúčka, žltačka, bolesti brucha, lézie na perspektívu vývoja cirhózy.
BALANTIDIACiliates viesť k bolestivé reakcie pečene na pohmat, hnačka pruhované s krvi a hlienu, dehydratácia, horúčku a iné nepríjemné príznaky.

Ak správne zaobchádzanie nie je k dispozícii, choroba sa pomerne rýchlo stane chronickým procesu. V tomto prípade je poruchy Centrálnej nervovej sústavy, osoby, začína sa sťažujú na časté bolesti hlavy, závraty, zvýšená podráždenosť.

V pokročilých prípadoch môže byť nadmerné potenie, tremor viečok, ruky a jazyk. Byť v tomto stave, nie všetci lekári podozrenie, že pacient napadnutia ako príčinu choroby a liečbu z neurózy, dystonia a iných ochorení.

Ako je infekcia?

Na pobyt v ľudskom tele, dieťa, alebo dospelý, a ďalej, biť pečene, červy môžu v nasledujúcich spôsobov:

 • v procese kontakt so zemou, ako vajíčka háďatká, pečeň medzi takéto osobnosti patrí, Ascaris a pinworms môže žiť v pôdny substrát, s výsledkom, že sa ľahko dostanú do ľudského tela spolu s nedostatočne umyté zeleniny a ovocia, cez holé nohy a špinavé ruky;
 • pri priamej interakcii s nakazenou osobou, ako pinworms sa ľahko prenáša v tíme pomocou domácnosti ako podstielka, alebo špinavé ruky;
 • z domácich prostredníctvom slín, kožušiny, kontaktu s výkalmi a pod.;
Olej jedľa
 • pri konzumácii určite nie s teplotou varu približne infikované vody, môžu byť odovzdané na pečeň medzi takéto osobnosti patrí, hookworm a iné helminthes;
 • ak sú správne spracované potraviny, napríklad porušenie proces varenie rýb rezne, rovnako ako populárne sushi rolls — v tomto prípade, parazity, napr. medzi takéto osobnosti patrí, pečeň medzi takéto osobnosti patrí, roundworm a Echinococcus ľahko usadiť v tele nakazenou osobou;
 • po bodnutí hmyzom.

Nie je tajomstvom, že deti často sú nositeľmi helminthic hmyzom. To je imunitu u detí je tvorený je nedostatočné, telo naďalej rásť a rozvíjať sa, ktoré vyžadujú veľké množstvo energie. Výsledkom je oslabený imunitný systém, ako aj spojené s vo veku, slabá kyslosť žalúdka šťavy, v porovnaní s dospelými, takže telo náchylnejšie na rôzne druhy lézie.

Okrem už od útleho veku dieťaťa zhone, aby sa aktívne majster sveta, a on sa snaží urobiť to nielen na dotyk s rukami a ústami, ochutnávka všetko, doma aj na ulici. Napriek komplexnej starostlivosti, ktorá je obklopená väčšina detí, nie všetky môžu rodičia naučiť dieťa predškolského základné pravidlá hygieny. Preto, z červov v rodine, kde sú malé deti, nikto nie je imúnny.

Diagnóza

V moderných laboratórnych podmienkach na určenie prítomnosti pečeň a iné druhy červov nebude vážne pracovať. Najdôležitejšie je, aby sa podrobil plný diagnostické vyšetrenie.

Identifikovať parazity pečeň pomôže nasledovné laboratórne vyšetrenia:

 • Všeobecné analýzy krvi;
 • analýza výkalov a duodenal obsah;
 • analýza na prítomnosť protilátok na parazity.

V krvi osoba, ktorá trpí helminthiasis pečene a žlčníka, sa zistil vysoký obsah eozinofily a protilátky, čo naznačuje, že telo sa snaží zahnať nepozvaní hostia. V stolici môže byť zistený častice parazitov, alebo ich vajíčka.

Ďalšie diagnostické metódy patria ultrazvukové vyšetrenie, počítačová tomografia brucha, endoskopické vyšetrenie žlčníka a jeho kanály, a čreva. Tieto inštrumentálne metódy diagnostiky povoliť, aby sa potvrdila prítomnosť ochorenia.

Liečba

Nie je potrebné sa znepokojovať, ak v skutočnosti to je potvrdené, že parazity žijú v pečeni určitej osoby. Ochorenie môže byť úspešne liečená u dospelých a u detí, a liečiť ho, nie je to tak zložité, ako by sa mohlo zdať spočiatku. Pečeň je telo schopné obnovy a bude to trvať nejakú dobu. V súčasnej dobe existuje mnoho metód konzervatívny a netradičné, čo umožňuje riešiť problém parazitov v pečeni. Väčšina z nich sú veľmi účinné, ale je žiaduce, aby bola liečba urobiť lekár.

Základom pre liečbu červy v pečeni je uvedené v nasledujúcej tabuľke. Pozostáva z troch etapách.

EtapaPodstatou liečby
Krok č. 1. Odstránenie príznaky otravy organizmu, zlepšenie enzymatickú činnosť pečene a čriev.
 • Strava a zabrániť rastu a rozmnožovanie parazitov.
 • Vymenovanie antialergický a choleretic drogy.
 • Vymenovanie sorbentov a enzýmy.
Krok 2. Intenzívne pôsobenie parazity.
 • Vymenovanie antihelmintikám drogy, ich možné kombinácie s tradičnej medicíny.
Krok 3. Úprava imunity, prevencia helminthiasis infekcie v budúcnosti.
 • Strava.
 • Užívať multivitamín komplexy a immunomodulators.
 • Dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny.

Akýkoľvek zistený druh zistený červ napadnutie, spôsobila zničenie tela vyžaduje správne predpísanú liečbu, ktorá je založená na očistu pečene parazity. Na tento účel, lekár vyberie vhodné lieky, často kombinovanie ich zámer s receptov tradičnej liečbe.

 • Špeciálna diéta. Pre-pred čistením pečene, lekár predpisuje terapiu. Je založená na úplné vylúčenie alebo minimalizovanie škrobnaté potraviny, potraviny bohaté na lepok, mastné a korenené jedlá. Je vhodné zahrnúť do svojej stravy kaša na báze ryže, kukurica a pohánka, mäso s minimálnym obsahom tuku, mliečnych výrobkov a dusenou zeleninou.
 • Tekvicové semená
 • Príjem enterosorbents. Očista pečene parazitov sa nezaobíde bez drog s sorbentov vlastnosti. Sorbentov sa odvádza z tela a toxických látok, čistenie od zbytočné toxické záťaže.
 • Anti-alergické agentov. Pomôcť znížiť zvýšenú senzibilizácia organizmu, je potrebné antihistaminiká.
 • Antihelmintikám terapie. Antiparasitic drugs by mali byť zvolené individuálne pre každého pacienta, v závislosti na jeho vek, celkový zdravotný stav a stupeň helminthiasis.
 • Oprava imunitný systém. Obmedzené na účel multivitamíny a Immunostimulants.
 • Drogy normalizovať funkciu pečene (ktorý je, majúci hepatoprotective a cholagogic účinky). V poradí pre pečeň čistí a následnú regeneráciu svojich poškodených buniek a tkanív boli úspešné, lekár by mal predpísať znamená.

Populárne liečba

V snahe očistiť telo parazitov doma, normalizovať fungovaniu tráviaceho traktu, ktorým sa dopĺňa konzervatívna liečba ľudové lieky.

Použitie korene lopúcha. Eliminovať známky intoxikácie, spôsobuje pečene, bude lepšie čistiť, bude potrebovať lyžičky extraktu z korene lopúcha, ktoré chcete rozpustiť v pohári čistej vody na pitie. Opakovať 3 krát denne. Počas liečby je 7 dní.

Znamená jedľa. Extrakt z jedle má protizápalové, antimikrobiálne, dezinfekčný prostriedok a hepatoprotective akcie. Ako čistiť pečeň od parazitov pomocou fir extrakt? Do mesiaca, denne konzumujú 50 ml 3-krát denne, zriedený s čistou vodou.

Recept z tansy. Účinné čistení pečene doma pomocou liečby ľudovej opravné prostriedky, môže byť vykonaná pomocou tansy. Unikátne zloženie tansy môžete nielen výstup parazitov z pečene, ale aj vyrovnať s príznakmi cholecystitis a zápalové zmeny spôsobené v tele v dôsledku činnosti helminths a prvoky. Tansy potrebuje, aby sa výpočet lyžička suché suroviny na 200 ml vody, piť v 3 rozdelených dávkach počas dňa. Voliteľne, pred spaním môžu žuť drveného kvety, rastliny a umyť ich dole s pohárom vody. Ráno musíte doplniť liečbu s užívaním preháňadiel urýchliť odstránenie parazitov a ich produktov látkovej výmeny.

Luk

Prevencia

Musíte dodržiavať nasledovné pravidlá:

 • dôkladne opláchnite všetky zeleniny a bylín, ktoré rastú v zemi, a po umytí týchto produktov sa odporúča, aby vyvariť do vriacej vody;
 • aby sa zabránilo usadzovaniu na potraviny rôznych hmyzu, ako sú muchy, sú tiež zahrnuté v parazitárnych cyklus infekcie s helminths;
 • pred každým jedlom ruky je potrebné si umývať mydlom a vodou;
 • vždy variť vodu, bez ohľadu na to, z akého zdroja to bolo prijaté (s výnimkou filtrovanej vody kvality zariadenia a balená voda od známych výrobcov;
 • pri kúpaní vo voľnej vode je nemožné, aby sa zabránilo vniknutiu vody do dutiny úst, nosa, hrdla, alebo oči;
 • je pochybné, je zakázané jesť varené jedlo (pečeň medzi takéto osobnosti patrí, roundworm, atď.).

Na základe tohto článku je jasné, čo parazity žijú v pečeni, čo je ich nebezpečenstvo a ako s nimi zaobchádzať. Zbaviť sa parazitov, ľudové lieky na ich vlastné, nie tak celkom správne rozhodnutie. Vybrať ten správny liek nie je ťažké, ale na lieky používané na odstránenie parazitické organizmy z tkanív do pečene, sú veľmi toxické, takže by mali určiť lekár.

Telo sa očistí od červ napadnutie, rýchlo stabilizuje vlastný imunitný systém, čo má za následok pomaly zotavuje pečene sú príznaky alergických ochorení, bolesti zmiznú v hornom kvadrante a žltačka.