Pozrite sa, ako červy v ľuďoch fotografie

Typy červy ovplyvňuje vnútorné orgány sa nazývajú helminths (červy). Podľa štatistík, dátum, helminth napadnutia postihnutých približne 30% z celkového počtu obyvateľov. Toxické červy môžu mať vplyv na všetky časti tela. Je nebezpečná nielen z chorôb, ktoré môžu spôsobiť červy. Ich prítomnosť v tele môže viesť k smrti.

červy v ľudskom tele

K dnešnému dňu, topánok je pomerne liečiť nielen medicínske preparáty, ale aj ľudové lieky. Pre každý typ existujú rôzne metódy liečby. Preto je potrebné poznať a pochopiť, aké sú rôzne druhy červov, príznaky, aby včasné opatrenia.

Klasifikácia helminths

Parazitické červy sú rozdelené do dvoch hlavných skupín: a črevné tkanivo.

Prvý druh je nájsť priamo v čreve. Do tejto skupiny patria:

 • ascarids a pinworms;
 • hookworm a Giardia;
 • vlasoglavy a trpaslík tapeworm;
 • hovädzie tapeworm a široké tapeworm;
 • bravčové tapeworm.

Tkanivo červy môžu usadiť v každý orgán ľudského tela na parazit na mnoho rokov. Tieto zahŕňajú:

 • cysticerci a flukes;
 • Trichinella a pečeňové Dens;
 • Echinococcus a alveolars.

Roundworm

Sú najbežnejšie a chúlostivé druhy červov, ktoré žijú v tenkom čreve dospelého alebo dieťa. Infekcie tým, že je tento druh červ sa nazýva ascariasis.

Skôr, než sa dostanete do tenkého čreva, roundworm, aby tak v celom tele organizmu. Po infekcii larvami druhov preniknúť do krvného obehu, a potom s krvou do pľúc, kde Dozrievajú.

V prvých dňoch invázie, ľudia začali cítiť malátnosť, podráždenosť, horúčka, dýchavičnosť, kašeľ a bolesť v hrudi. Tieto príznaky zdôvodniť skutočnosť, že spočiatku červy štrajk dýchacích ciest.

Infekcia sa môže vyskytnúť v dôsledku pitia surovej vody zo zdrojov, ktoré sú nedostatočne spracované čerstvého ovocia a zeleniny. V lete, riziko úrazu sa zvyšuje.

Pinworms

Malé červy, ktoré sa usadili v čreve, spôsobuje ochorenie zvané enterobiasis. Červy kladú vajíčka v análny priechod. Položil vajcia premení lariev a môžu znova vstúpiť do tela len cez ústa.

Re-infekcie dochádza v dôsledku kontaktu špinavé ruky s potravinami, že sa jej. Príznaky infekcie môže byť svrbenie okolo konečníka a podráždenosť.

Dôležité! Nositeľom nákazy je človek.

hookworm

Infekcia sa vyskytuje cez porušenú kožu v kontakte so zemou, obývané larvy týchto druhov červov. Tieto parazity, než sme sa dostali do čreva vykonáva rovnakým spôsobom ako roundworm.

Príznaky môžu byť kašeľ, bolesti brucha, nevoľnosť a porušenie stoličky. Tento typ helminths môže spôsobiť chudokrvnosť.

Giardia

Giardia

Giardiasis napreduje u ľudí s zvyk hryzenie nechtov a iné položky (ceruzky, perá). Infekcia sa môže vyskytnúť aj v prípade pitím kontaminovanej vody, neumytými potraviny, prostredníctvom kontaktu s špinavé Prádlo, ktoré môžu obsahovať larvy, a prenášačom choroby.

Príznaky môžu byť hnačky a bolesti brucha.

Vlasoglavy

trichocephalosis sa vyskytuje počas infekcie larvami z whipworm. Oni si vo vnútri spolu s surové ovocie a zelenina. Špinavé ruky a voda sú tiež dopravcov.

Invázia je sprevádzaný akútne bolesti brucha, hnačka, strata chuti do jedla. Často príznaky infekcie sú podobné príznaky zápal slepého čreva.

Hovädzie tapeworm

Jedným z najnebezpečnejších druhov červov, parazity v hrubom čreve. Dospelých červ až niekoľko metrov. Jednotlivé sníma z ľudského organizmu všetky živiny a vytvára silný intoxikácie.

Príznaky napadnutia sú:

 • hnačka a bolesti v bruchu;
 • vracanie a nevoľnosť;
 • nepokojný spánok;
 • závrat a mdloby.

Riziko dostať beef tapeworm infekcia sa vyskytuje s konzumáciou nedostatočne tepelne upravené hovädzie napadnutý hovädzieho dobytka tapeworm lariev.

A tapeworm

Príčinou difillobotrioz je jesť zle spracované výrobky z rýb a kaviáru. Červ, ktorý spôsobuje ochorenie je jedným z najväčších a môže dosiahnuť desať metrov. Príznaky infekcie sú silné bolesti brucha a anémia.

Bravčové tapeworm

Infekcie s týmto helminth druhov je veľmi nebezpečný pre ľudí. Jesť bravčové mäso, ktoré neprejdú dostatočné tepelné spracovanie, môže spôsobiť požití Finn, ktoré sa stali plne dospelý.

Z tela bravčové tapeworm pravidelne samostatné tzv. segmenty, ktoré sú schopné samostatne opustiť telo cez konečník alebo s výkalov, ako sa dostať do životného prostredia. Taeniasis podobné príznaky infekcie hovädzieho dobytka tapeworm.

Pečeňové Dens

Opisthorchiasis je spôsobené požitím lariev ľudskej pečene medzi takéto osobnosti patrí spolu s infikovaných rýb.

Príznaky prítomnosti opisthorchiasis:

 • nevoľnosť;
 • hnačka;
 • bolesti po celom tele;
 • výskyt Alergie.

Vážnejšie príznaky sú chronické. Tento druh parazita hrozbu pre rozvoj rakoviny pečene.

echinace

Echinococcus

Červ usádza v tele, najčastejšie pečene alebo pľúc. Echinococcus môže spôsobiť vznik cysty v postihnutých orgánov a výskyt nádorov. Infekcie môžu byť fatálne. Larvy sú prenášané na človeka prostredníctvom kontaktu s choré zvieratá.

Trichinella

Sú vystavené v prvom rade ľudia, ktorí jedia zle spracované mäso z voľne žijúcich zvierat. Nositeľom Trichinella môže byť aj ošípané. Stanovište dospelých v ľudskom tele sú rôzne druhy svalov, (dýchacích ciest, tváre, atď.).

V ranom štádiu nevoľnosť a hnačka. Nasledujúce príznaky invázie sú teplota, opuch, kožné vyrážky, bolesti svalov. Infekcie tento typ parazity bez včasnej liečby, môže spôsobiť smrť.

Príznaky rôzne druhy červov

Väčšinou, keď napadnutý helminths tam je strata tráviaceho traktu a narušovanie ich práce. Niektoré typy červy majú háčiky, ktoré lipne na črevnú stenu, trhal sa a vyrábať v otvorené rany výrobkov z jeho života a špeciálne látky, ktoré negatívne ovplyvňujú tráviaci systém a vyvolať vznik ľudia majú tieto negatívne príznaky, ako je nevoľnosť, ktorá vyvrcholila v vracanie, hnačka alebo zápcha, nadúvanie a plynatosť. Môže sa objaviť, a neurologické príznaky, poruchy spánku, a podráždenosť z dôvodu otrava toxickými odpadmi všetkých druhov červov. Závažnosť týchto príznakov závisí od trvania napadnutie osoby. Pre jednotlivé druhy červov má svoj vlastný charakteristický klinický obraz. Byť schopný vyhnúť sa chybám pri určovaní typu hit pacienta parazity, by malo byť viac, aby zvážili, aké sú príznaky spôsobujú bežné choroby:

 • Pre väčšinu roundworms sú charakterizované prítomnosťou bolesť, nemá presnú lokalizáciu, nevoľnosť a retching, poruchy stoličky. Tento druh červy ako pinworms, nápadné najčastejšie u detí, ktoré vyvoláva vzhľad silné svrbenie v oblasti konečníka. Z opisu tejto triedy parazitov, môžete vidieť, že pre klinický obraz nimi spôsobené, a je charakteristický výskyt u ľudí, bežné príznaky vyjadrené toxicosis a alergie;
 • Infekcie ľudí provokuje ploché červy majú vzhľad dysuric poruchy. Pre akútne formy patológia vyznačuje zvýšenie veľkosti pečene a sleziny, a v prípade migrácie tohto druhu helminth infekcie v chronickej fáze, pacienti sa objavia svetlé príznaky kolitída;
 • Prítomnosť v ľudskom tele červy flukes vyznačuje tým, ochorenia pečene, pankreatitída, a hepatitídy. Oni tiež vyprovokovať výskyt príznakov spojených s závažné neurologické poruchy.

Aké druhy červov sú u detí?

Najčastejšie dieťa s červami, bez špeciálnych nástrojov viditeľné v stolici sú roundworms a pinworms. Tieto parazity vplyv na deti najčastejšie. Poznať príčiny, príznaky a obrázky, čo ich Zrelých jednotlivcov v stolici, môže okamžite podozrenie, že ich prítomnosti a aby sa zabránilo vzniku nezvratné poruchy v ľudskom tele.

V Calais, sa deti môžu stretávať a nie iba jeden zástupcovia týchto druhov červov, ale aj spleti z parazitické červy. Ich larvy môžu migrovať s prietokom krvi, poškodenie steny, pľúc, priedušiek a cievy v prípade prieniku do pankreasu a pečene, ktoré môže spôsobiť, pankreatitída alebo hepatitída. Pre presnú diagnostiku detí a dospelých, jeden musí preskúmať stolice, ktoré by sa mali identifikovať prítomnosť parazita vajcia. Ale je to veľmi ťažké, pretože proces reprodukcie v týchto druhov červov sa nestáva každý deň.

liečba parazitov

Typy a liečbu helminths

Univerzálne metódy zničenie parazitov dátum, neexistuje. Prístup k liečbe červy v ľuďoch je vždy prísne individuálne. Možné terapia, liekov, drog, chirurgia alebo používanie tradičných metód. Záverečná taktika liečby predpísané lekárom po dôkladnej diagnostike a identifikácia druhov parazitické červy. Všetky terapeutické opatrenia na zničenie červy, pre deti i dospelí by mali byť podávané len špecialista. Samoliečenie v tomto prípade je absolútne kontraindikované. Terapia helminthiasis by sa mali vykonávať postupne a komplexne. Skladá sa z nasledujúcich krokov:

 • Prípravná fáza;
 • Ničenie parazitov;
 • Obnova ich funkcie.

V počiatočnej fáze použitia sorbentov, napomáhanie v záväzné a vylučovanie toxínov z rôznych druhov červov, a rastlinný olej. Potom musíte začať užívať lieky, ktoré zničiť parazity. Posledná pacientov sú priradené k enzým výrobky určené na očistu tráviaceho traktu. Pomáhajú odstrániť toxíny, stop spôsobené určitých druhov červov, zničenie buniek pečene a urýchliť obnovu jej štruktúru.

V tom prípade, ak je prítomnosť parazitov zistené dieťa, terapia, kurzy, ako sa zbaviť ich je potrebné pre všetkých členov rodiny. Toto pomôže zabrániť vzniku nidus infekcie s akoukoľvek červy prostredníctvom neustáleho infikovanie navzájom ich vajcia. Aj v tejto situácii je potrebné posilniť vykonávaní hygienických postupov a osobnej hygieny. Iba ak všetky predpisy v krátkom čase zbaviť sa parazitov, a aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu infekcie.

Diagnostika helminthiasis

Testy pre helminths

Diagnóza helminth infekcie je zložitá a je výlučne na základe komplexného vyšetrenia osoba, pre ktorú uplatňuje rôzne laboratórne techniky. Všetkých metód zisťovania použitá na identifikáciu helminths, sú rozdelené do troch skupín:

 • Morfologická diagnostika (vyšetrenie pod mikroskopom kúsky tkaniva získané počas biopsia alebo punkcia rôznych orgánov);
 • Klinické, imunologických a sérologické metódy diagnostika (ultrazvuk rôznych orgánov, tomografia, x-ray, krvné testy, moč, RSK, ELISA, atď.);
 • Parasitological metódy (sú najviac informatívne a užitočné pre diagnostiku helminths, pretože umožňujú zistiť vajíčka, larvy, alebo červy v rôznych biologických tekutinách ako sú výkaly, moč, krv, žalúdočnej šťavy, žlč, zvracanie, tampóny, črevného hlienu, atď.).

Morfologická diagnostika je vzácne, iba vtedy, keď existuje podozrenie z helminthiasis, v ktorom parazity môžu byť v hrúbke tkaniva, napríklad, cysticercosis, trichinosis, atď. Klinické, imunologických a sérologické metódy sa používajú aj na detekciu helminths lokalizované v hrúbkou vnútorných orgánov (napr., pľúca, pečeň, mozog, atď.). Vo všetkých ostatných prípadoch, na diagnostike helminths používať rôzne techniky umožňujú okamžite vytvoriť akýsi červ, ktorý spôsobil ochorenie.

testy pre parazitov

Keď primárny hmotnosť prieskumy na zistenie helminth infekcie sa používa vždy, Parasitological techniky a až potom, keď máte podozrenie, infekcie parazitmi, ktoré sa nachádzajú hlboko v vnútorných orgánov, navyše produkujú morfologické diagnostické alebo pomocou klinických, imunologických a sérologické metódy. Takže ak máte podozrenie, že topánok najprv by ste mali urobiť štúdiu v špecializovanom laboratóriu.

Pre prevenciu helminthiasis by mali striktne dodržiavať pravidlá osobnej hygieny: vždy umývanie rúk pred jedlom, po použití wc alebo kontakt so zvieratami, nie jesť neumytými ovocia a zeleniny, pol surové mäso alebo ryby produkty. Vyhnúť pitnej vody z otvorených zásobníkov. Zničiť muchy a iný hmyz účtovná vajcia z červov.