Červy v dospelí: príznaky, liečba

Červy hovor červy zo skupiny červov, ktoré sú parazitické do ľudského tela a spôsobiť dysfunkcia orgánov a systémov. V dospelí často pinworm a roundworm. Môžu existovať aj rozličné typy tapeworms, že liečiť tapeworms. V každom prípade, ak máte príznaky helminthiasis by sa okamžite obráťte sa na lekára, ktorý vám predpíše účinnú liečbu.

Príčiny ochorenia

Existuje niekoľko zdrojov kontaminácie tela helminths:

 1. Bot – v tomto prípade, červy zadajte ľudské telo prostredníctvom pôdy a vody. To môže tiež dôjsť po kontakte so zvieratami a pri odstraňovaní lietať vajcia na jedlo.
 2. Kontakt spôsob, ako červy sa prenášajú z človeka na človeka. Tak pinworms sú zvyčajne šíri, a riziko infekcie je veľmi vysoká.
 3. Bio-helminthiasis – červy zadajte telo po spotreby surovín a nedostatočne mäso alebo ryby.
 4. Bodnutie hmyzom. Dosť často nositeľmi červy sú komáre.
Červy v dospelí

Hlavný spôsob infekcie červom sa považuje za fekálne-ústne. V tomto prípade, helminth vajcia zadajte ľudské telo s potravinami alebo vodou. Pomerne zriedkavé helminthic škodcami nastať pri bodnutí hmyzom.

Príznaky u dospelých červov

Príznaky infekcie sú priamo závislé na lokalizáciu červy v tele. Najväčšie kolónie parazitov – ascarids, pinworms, tapeworms – sa nachádzajú v čreve, niektoré však helminths sú schopní sa pohybovať cez telo. Napríklad, roundworm najprv dostať do žalúdka a odtiaľ cez krvi dosiahnuť pľúc alebo pečene. Tam rozvíjajú tri týždne, a potom znova zadajte čreva alebo žalúdka.

Pinworms sú často umiestnené v riti, čo spôsobuje intenzívne svrbenie. U žien môžu byť lokalizované v pohlavných orgánov. Parazity, napr. medzi takéto osobnosti patrí mačky, často žijú v pečene a pankreasu. Echinococcus granulosus je schopný zasiahnuť svaly a kosti, a tsepni – preniknúť aj do mozgu. Tiež, niektoré druhy červov môžu zdržiavať v dýchacích ciest spôsobuje pretrvávajúci kašeľ.

V závislosti od lokalizácie výsledok v nasledujúcich príznakov helminthiasis:

 • Zápcha. Červy veľkých veľkosť môžete zavrieť lumen čreva, ktorý spôsobuje porušenie stoličky. Zápcha môže trvať viac ako dva dni.
 • Hnačka. Niektoré parazity produkujú špeciálna látka, ktorá stimuluje telo k vylučovanie nestrávené zvyšky potravín s veľkým množstvom vody.
 • Plynatosť. Jednotlivé druhy helminths vyvolať opuch v tenkom čreve, čo v prebytočného plynu formácie. Ak čas nie je zbaviť červy, nadúvanie môže trvať až niekoľko mesiacov.
 • O syndróm dráždivého hrubého čreva. Červy môžu spôsobiť rozvoj zápal v čreve, ktorý vedie na poruchy vstrebávania živín.
 • Bolesti svalov a kĺbov. Červy môžu byť umiestnené v ktorejkoľvek časti tela. Ak spadajú do kĺbov alebo svalov, môžete začať zničiť tkanivo. Výsledkom je bolesť, ktorá sa odpoveď organizmu na činnosť parazita.
 • Alergie. Výber červy môžu spôsobiť v tele produkciu špeciálnych buniek nazývaných eozinofily. Tie vedú k zápalu tkanív, ktorá sa stane príčinou alergických reakcií.
 • Ochorenie kože. Výsledkom je, že osoba je vyrážky, vrásky, žihľavka, akné a aj bradavice. Niekedy infekcie s helminths vedie k zvýšenej krehkosti nechtov a vlasov.
 • Anémia. Niektoré druhy červov môžete nalepiť na steny čreva, prijíma z neho nielen živiny, ale aj krv. Nakoniec, človek je rozvoju anémie.
 • Bolesť svalov a kĺbov
 • Hmotnosť zmeniť. Najčastejšie infekcie s helminths vedie k prudkému úbytku hmotnosti. Skutočnosť, že parazity, absorbujú značné množstvo živín, prichádzajúce do ľudského organizmu s potravou. Navyše, prítomnosť helminth infekcie často vedie k strate chuti do jedla. Avšak, v niektorých prípadoch sa u ľudí, zvýšenie telesnej hmotnosti – tento proces je ochranné reakcie tela na uvoľnenie červy.
 • Problémy vo fungovaní nervového systému. Prítomnosť červy v tele ovplyvňuje stav nervového systému. Výsledkom je, že osoba, ktorá vyvíja úzkosť, úzkosť, a dokonca aj depresie.
 • Poruchy spánku. Ak každú noc sa prebudí uprostred spánku, môže to znamenať helminth infekcie. To bolo v tejto dobe očistou pečene z toxíny produkované helminths. Zvyčajne v noci parazitov môže opustiť telo cez konečník, a tento proces je sprevádzaný pocitom silné svrbenie.
 • Chronický únavový syndróm. Tento stav sa prejavuje ako je depresia, letargia, slabosť. Príčina tohto problému spočíva v nedostatku živín v tele. Môže človek zažiť pamäte, zníženie emocionálne napätie.
 • Porúch v imunitnom systéme. Infekcie s helminths môže spôsobiť poruchy imunity. Ako výsledok, ľudia oveľa častejšie trpia vírusovými chorobami. To môže mať alergické reakcie na tradičných výrobkov. V čreve často rozvíjať struma alebo kolitída, ale na tvári – akné a herpes.
 • Onkologických patológia. Červy môžu byť toľko, aby sa jed telo, ktoré sa imunitný systém jednoducho nemôže vyrovnať s týmto procesom. Výsledkom vzniku rôznych komplikácií, vrátane vedúcich k vzniku zhubných nádorov.
 • Zápalové procesy v Dýchacích cestách. Červy môžu voľne pohybovať v rôznych orgánoch, a, samozrejme, dýchací systém nemôže byť výnimkou. Ak červy brániť dýchacích ciest, tam môžu byť problémy s dýchaním. Aj na človeka je často kašeľ a zvýšenú telesnú teplotu. Skôr nebezpečná komplikácia helminth infekcie je rozvoju bronchiálnej astmy.
Metódy diagnostiky z helminthiasis

Metódy diagnostiky z helminthiasis

S cieľom identifikovať červy v dospelého organizmu, najčastejšie používaný ovoscopy. Tejto štúdie je analýza výkalov na vajíčka helminths, ktoré sú parazitov v tráviacom systéme. Bohužiaľ, nie vždy je možné získať absolútnu výsledky, pretože nie všetky červy kladú vajíčka systematicky.

Presnejšie výsledky sa dajú dosiahnuť s pomocou histologické coprogram. Prostredníctvom tejto štúdie by mohli jasne identifikovať časti tiel červov a ich vajíčok. V dôsledku toho je možné nie len na diagnostiku helminth infekcie, ale tiež na určenie druhov parazitov zistený.

Ak existuje akékoľvek podozrenie, že lokalizácia helminths v pľúcach, zobrazuje sa x-ray. Okrem toho sa vykonáva vyšetrenie spúta. Identifikovať parazity v pečeni, mozgu alebo obličiek, vykonané CT alebo ultrazvukom. Pre diagnostiku helminths v krvi, takže krvi. Aj pre tento účel môže byť vykonaná imunologické testy.

Liečba u dospelých červov

Aby liečba bola čo najviac efektívna, je potrebné poradiť sa s lekárom a prísne dodržiavajte jeho odporúčania. Špecialista sa predpisuje liečba len na základe výsledkov skúšok. Aby sa ich vlastné lieky, pretože majú toxický účinok na ľudské telo. Okrem toho, že stojí za zváženie, že rôzne červy vyžadujú rôzne liečebné režimy. Rovnako dôležité pri výbere dávkovaní lieku, veku a hmotnosti človeka.

Po zistení pinworms alebo ascarids na liečbu, lieky používané.

Mnoho liekov, ktoré sú neúčinné proti larvy a vajíčka červy. Okrem toho, že je pomerne veľká hrozba self-infekcie Enterobius. Tak po 2-3 týždňoch, liečba sa musí opakovať.

Medzi ľudové lieky na boj proti helminths vylučovať tekvicové semená a bylina tansy. Semená by mali byť čistené sami uložiť a jesť tenký film sa nachádza medzi semená a šupky.

Ako sa zbaviť červy 300 g tomto produkte musí byť stlačené, zmiešajte s medom a zjesť ho. To najlepšie v ranných hodinách. Potom si potrebujú 3-4 hodiny, aby sa zdržal potravín. Po tento čas, budete musieť urobiť klystír. Liečbu možno opakovať v priebehu niekoľkých týždňov.

Jeden z najpopulárnejších znamená, červov tansy je. Na prípravu vývaru, 3 polievkové lyžice byliny, zalejeme pohárom vriacej vody a nechať 1 hodinu, potom scedíme. Pokožku by mali piť 3-4 krát denne polievkovú lyžicu.

Vyrovnať sa s toxínov a zničiť červy pomôže produkty s horkú chuť. Pre tieto účely sa odporúča použiť palina a klinčeky. Okrem toho, takmer všetky červy neznášajú kyslé prostredie. Tak vyrovnať sa s červami inklúziou v strave kapusta, Apple mušt ocot, prírodné šťavy z kyslé ovocie a zelenina.

Ak existuje podozrenie na prítomnosť červy v tele, je potrebné zahrnúť do stravy veľké množstvo čerstvej mrkvy. Tiež veľmi užitočné piť prírodné mrkvová šťava a infúzne breza puky. Pre jeho prípravu lyžičku surového naliať pohár vody a tepla na parný kúpeľ pol hodinu. Dve hodiny neskôr infúzii je pripravený na použitie. Odporúča sa vziať pol sklo znamená dvakrát denne. V priebehu liečby – 1 týždeň.

Prevencia červy

Nebudú musieť vysporiadať s nepríjemné následky helminth infekcie, odporúča sa vykonať preventívne opatrenia. Ak to chcete urobiť, je vzdať používania surovej vody z prameňov alebo studní. Môžete piť len prevarenú alebo filtrovanej vody.

Po kontakte so zemou ruky potrebujú dobré umyť mydlom a vodou. Nie menej opatrne je potrebné umývať zeleninu, bylinky, ovocie a bobule. Je veľmi dôležité dôkladne tepelné spracovanie mäsa, rýb a hydiny. To sa neodporúča jesť sušené, solené alebo surové výrobky obsahujúce krvi.

Po kúpanie vo vodách, je potrebné osprchovať sa. Nemali by ste umožniť domáce Zvieratá lízať ruky alebo tváre, pretože ich jazyk môže byť helminth vajcia. Po kontakte so zvieratami mali umývať ruky. Tiež by ste mali spustiť anti-parazitické čistenie pet.

Helminthiasis

Zvláštnosti helminth infekcie počas tehotenstva

Z červy nikto nie je imúnny, a samozrejme, tehotné ženy nie sú výnimkou. Navyše, počas tehotenstva imunitný systém je výrazne oslabená, a preto hrozba rozvoj helminthiasis zvyšuje. Aby ste tomu predišli, mali by ste venovať pozornosť prevencii chorôb – to je dobré umyť ruky po použití wc alebo kontakt so zvieratami, opatrne zaobchádzať zeleniny, bylín a ovocia pred jedlom.

Ak sa infekcia stále došlo, mali by ste okamžite sa poraďte s lekárom. Počas tehotenstva si môžete vziať nie každý liek na červy. Počas tohto obdobia, povolené len použitie piperazín. Pri infikovaných Ascaris odporúčané dávkovanie je 1,5-2 g, liečba kurzu je 2 dni a 2 dávok hodinu pred jedlom. Ak je tehotná žena diagnostikovaný s pinworms, by sa liečba mala trvať 5 dní, užívanie lieku v rovnakom dávkovaní.

Červy sú celkom bežné u dospelých, spôsobuje vážne poruchy v práci mnoho orgánov a systémov. Aby sa predišlo vzniku nebezpečnej komplikácie, mali by ste riešiť prevenciu helminthiasis. Ak parazit, all-taki sa dostal do organizmu, je nutné obrátiť sa na lekára, ktorý vám predpíše účinnú nápravu.