Čo robiť, ako sa zbaviť parazitov v tele?

Lieky a ľudové lieky na zbavenie sa parazitov v tele doma

Helmintovia nie sú pre telo len nepríjemným susedstvom, ale aj vážnou hrozbou pre zdravie. Povieme vám, aké sú nebezpečné a ako sa ich zbaviť.

Helmintovia nie sú pre telo len nepríjemným susedstvom, ale aj vážnou hrozbou pre zdravie.Môžete sa ich zbaviť pomocou liekov a niekoľkých ľudových liekov, ktoré sú známe už dlho. Čistiace techniky sú dostatočné, je však v každom prípade potrebné konzultovať s lekárom.

Kde žijú parazity?

V ľudských organizmoch existuje až 250 druhov rôznych parazitov. Najbežnejšie z nich sú škrkavky, škrkavky, Trichinella, pásomnice, pásomnice.Väčšina sa dostane dovnútra s jedlom: zle uvarené mäso, napoly uvarené ryby, neumyté ovocie a zelenina.

Pozor! Dospelí paraziti najčastejšie žijú v črevách a larvy vo vnútorných orgánoch.

Pri pohybe telom sa červy a ich larvy môžu dostať do srdca, pečene, obličiek a pľúc.

Príznaky helmintovej infekcie sú:

 • únava a celková slabosť;
 • časté bolesti hlavy;
 • bolesť svalov;
 • chrápanie počas spánku so škrípajúcimi zubami;
 • depresia, nerovnováha;
 • znížená imunita;
 • častý pocit hladu;
 • hojné slinenie.

Aby sme sa konečne ubezpečili o ich prítomnosti, stačí odovzdať výkaly na analýzu. Potom môžete použiť jednu z metód na očistenie tela od parazitov.

zažívacie problémy s parazitmi

Prípravný proces

Ak si je človek istý, že má hlísty, potom musíte najskôr vykonať nasledujúce postupy:

 • vylúčte z potravy mastné, sladké a slané za 10 dní;
 • piť najmenej dva litre vody denne;
 • vylúčiť výskyt zápchy, môžete si vziať mierne preháňadlo.

Potom si môžete zvoliť konkrétny spôsob liečby červami.

Liečivé čistenie

Lekár po určení typu parazitov a zložitosti infekcie môže predpísať farmaceutické prípravky. Musia sa používať striktne podľa pokynov.

Pozor! Nestojí za to, aby ste si sami predpisovali lieky, pretože každý typ piluliek má iné kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Liečba ľudovými prostriedkami

Doma je k dispozícii široká škála tradičnej medicíny, ktorá pomôže vyčistiť organizmus od nepozvaných hostí. Môžete si vybrať ten pravý individuálne, berúc do úvahy vlastnosti organizmu.

Cesnak

cesnak proti parazitom v tele

Jeden z najpopulárnejších ľudových liekov. Okrem helmintov ničí mikróby, vírusy, plesne. V malých dávkach sa používa na antiparazitárne ošetrenie detí.

Recepty:

 1. Cesnakové klystíry s vodou. Hlava cesnaku sa naseká, zaleje nevarenou vodou a trvá na tom. Potom sa výsledný roztok prefiltruje. Klystír by sa mal robiť pred spaním, počas týždňa.
 2. Cesnak s koňakom. Musíte si vziať 400 gramov cesnaku a naliať liter kvalitného koňaku. Trvajte na tom, 3 týždne a piť raz denne na prázdny žalúdok. Tinktura bude trvať 2 mesiace. Toto je úplný očistný kurz.

Soda

Ďalším lídrom v boji proti helmintom.Je potrebné urobiť klystír s použitím 800 ml vody a 20 g sódy bikarbóny.Mala by sa tam pridať aj lyžička soli. Roztok zahrejte na príjemných 42 stupňov a vstrekujte ho do čriev po dobu pol hodiny. Procedúru musíte robiť každý druhý deň. Kurz je 10 dní.

Prírodné preháňadlá

Existuje niekoľko druhov potravín, ktoré majú laxatívny účinok a pomáhajú očistiť organizmus. Tie obsahujú:

 1. Kefír. Blahodárne pôsobí na stav čriev. Pre dosiahnutie efektu stačí vypiť dva poháre. Denne sa môže spotrebovať až liter produktu.
 2. Ricínový olejMôžete ho používať najviac tri dni po sebe. Najlepšie sa používa v noci, aby črevá normalizovali prácu až do rána. V každom prípade by malo ísť až o 5 hodín voľného času. Optimálne je kúpiť ho v kapsulách.

Používajú sa tiež kyslé šťavy, napríklad jablko, rutabaga, brusnica. Odborníci odporúčajú čistiť dvakrát ročne a vyhýbať sa nebezpečným potravinám.