Ako sa efektívne zbaviť parazitov doma

Ľudové lieky pomôžu vyčistiť telo od parazitov. Kľúčom k ich úspechu je prihláška na kurz. Lieky sú menej bezpečné, ale poskytujú rýchly účinok.

Ľudské telo môže obývať viac ako 2 tisíc druhov parazitov: od vírusov, baktérií a mikroskopických húb až po mnohobunkové červy - hlísty. Žijú v črevnej dutine, migrujú do pľúc, svalov a ďalších orgánov. Paraziti žijúci vo vnútri hostiteľa mu nielen odoberajú časť výživných látok, ale tiež otrávia produkty ich životnej činnosti. Aby sa nestali terčom takýchto freeloaderov, je dôležité pravidelne čistiť telo parazitov doma.

Je dôležité vedieť

Nežiadúcich susedov sa môžete zbaviť užívaním liekov alebo ľudovými prostriedkami. Predtým, ako začnete vyberať metódy, mali by ste však zistiť, či sú v tele parazity a k akým druhom patria. Je užitočné podstúpiť ultrazvuk obličiek, pečene a pankreasu. Je tiež povinné konzultovať s lekárom, pretože niektoré metódy majú kontraindikácie.

Ultrazvuk ako spôsob detekcie parazitov v tele

Nie je možné použiť veľa ľudových liekov na zbavenie sa parazitov, ako aj piť lieky za nasledujúcich podmienok:

 • tehotenstvo;
 • obdobie laktácie;
 • patológia kardiovaskulárneho systému (vrátane infarktu a mŕtvice);
 • žalúdočný vred;
 • gastritída;
 • poškodenie obličiek a pečene;
 • krvácanie (vrátane menštruačného krvácania);
 • onkopatológia;
 • infekčné choroby;
 • exacerbácia chronických patológií.

Lekárske čistenie od parazitov

Doteraz bolo uvoľnených veľa liekov na rôzne parazity, hlavne na hlísty.

Niektoré z nich sa vyznačujú širokým spektrom účinku, zatiaľ čo iné sú aktívne iba proti určitým skupinám parazitov.

pilulky na odstránenie parazitov z tela

V každom prípade je nezmyselné a veľmi nebezpečné predpisovať lieky samostatne, bez presnej diagnózy a konzultácie s lekárom. Neodporúča sa ich používať na profylaktické účely. Je to spôsobené tým, že antiparazitárny účinok liečivých látok je spôsobený ich vysokou toxicitou. Takéto lieky, ktoré sa nachádzajú v ľudskom tele, otrávia nielen parazity, ale aj ich majiteľa.

Ľudové lieky na parazity

V počiatočných štádiách poškodenia sa ľudová medicína môže stať alternatívou k úradnej medicíne. Hlavnou zárukou úspechu nekonvenčného prístupu je dlhý priebeh liečby. Predtým, ako s tým začnete, musíte však očistiť telo od škodlivých látok, aby masívna smrť parazitov nespôsobila ťažkú intoxikáciu. Na tento účel dobre funguje 2-týždňová vegetariánska strava.

Metóda Hildy Clarkovej

Jednou z najsilnejších a najznámejších metód čistenia je metóda parazitologičky Hildy Clarkovej. Okrem vylučovania červov z čriev pomáha zbaviť sa ich intramuskulárnych a intraartikulárnych foriem. Technika tiež účinne potláča vitálnu aktivitu mnohých patogénnych baktérií, vírusov, predstaviteľov najjednoduchších - lamblií, ktoré sa usadzujú v pečeni a pankrease.

Metóda je založená na paralelnom použití 3 látok:

 • tinktúra z nezrelej škrupiny vlašských orechov;
 • prášok z paliny;
 • klinčekový prášok.

Palina a klinčeky si môžete kúpiť a nasekať sami. Problémy môžu nastať pri príprave alkoholovej tinktúry na báze šupky nezrelého orecha. Alternatívne je možné použiť homeopatické lieky.

ľudové lieky na odstránenie parazitov z tela

Prvý deň kurzu v pol pohári teplej, ale nie horúcej vody, kvapnite 1 kvapku alkoholového extraktu z orechovej kôry. Roztok sa nechá stáť 15-20 minút, potom sa pomaly konzumuje bez jedla alebo pitia. Nasledujúci deň pridajte ďalšiu kvapku a tak ďalej po dobu 5 dní. Na 6. deň sa 2 ČL nalejú do 75 ml vody. infúzie. Roztok tejto koncentrácie sa užíva raz týždenne po dobu jedného roka.

Na rozdiel od prvej zložky sa palinový prášok konzumuje pred večerou. Prvé dva dni zjedzte pol lyžičky vody. Na 3. a 4. deň sa dávka zvýši na 1 lyžičku, potom - 1, 5 lyžičky. a tak ďalej až do 14. dňa, kedy budete musieť užiť 0, 5 lyžice. l. Naďalej používajú palinu po celý rok na 0, 5 lyžice. l. Raz za týždeň.

Prášok vyrobený z púčikov klinčekov sa konzumuje trikrát denne 20 - 30 minút pred jedlom. Prvý deň zjedia 0, 5 g, v druhej dávke sa zdvojnásobia a od 3. do 10. dňa ich užijú 1, 5 g. V tomto dávkovaní sa klinčeky konzumujú po celý rok, najviac 1-krát týždenne.

Autorova metodika profesora

Profesor vytvoril vlastnú metódu boja proti parazitom - triádu. Namiesto zafarbenia šupky orecha navrhuje použiť kvetinový prášok tansy. Rovnako ako metóda H. Clarka, aj táto technika vám umožňuje zbaviť sa baktérií, plesní a parazitických červov, ktoré obývajú črevnú dutinu.

Prášky z tansy, klinčekov a paliny by sa mali brať v pomere 10: 5: 3 a zmiešať v uvedenom poradí 100, 50 a 30 g surovín. Troychatka sa má užívať v množstve 1, 75 g (asi 1 lyžička) pred jedlom. Prvý deň - tesne pred raňajkami, druhý - pred raňajkami a obedom a od 3. do 10. - pred tromi hlavnými jedlami. Ďalšie použitie triády sa vykonáva počas celého roka: celú dennú dávku užívajú raz týždenne.

Iné metódy

Zistilo sa, že škorica nie je menej účinným antiparazitickým prostriedkom ako klinčeky. Môže sa konzumovať trikrát denne pred jedlom. Veľkosť porcie 1/8 lyžičky. Kurz trvá mesiac, ale strava je dôležitou podmienkou jeho úspechu. Cukor a tuk neutralizujú účinok škorice, takže počas liečby budete musieť vylúčiť potraviny s vysokým obsahom týchto látok.

škorica na očistenie tela od parazitov

Piniové orechy pomôžu zbaviť telo červov a iných parazitov. Môžu sa čistiť a konzumovať každý deň pri 100 g po dobu 2 mesiacov. Aby bola liečba účinná, v súčasnosti je indikovaná vegetariánska strava.

Ďalším ľahkým spôsobom, ako zabiť parazity, je pripraviť si zmes 300 g lúpaných tekvicových semien, 50 ml vody a 1 polievkovú lyžičku. l. med. Recept je vhodný aj pre deti. Zmes sa konzumuje ráno nalačno, po 3 hodinách vypijú preháňadlo a po 30 minútach prečistia črevá klystírom. Tento postup je potrebný na to, aby ste sa úplne zbavili mŕtvych parazitov a škodlivých látok, ktoré nimi uvoľňujú pri rozklade.

Zistilo sa, že kremík je deštruktívny pre mnohé hlísty, ako aj pre baktérie a huby. Hlinená voda pomôže doplniť zásoby tohto prvku. Budete potrebovať 250 ml pitnej vody. Mieša sa v nej trochu hliny, kým roztok nebude pripomínať mlieko. Odpruženie je ráno a večer chránené a opité bez sedimentov. Liečba trvá 1 mesiac.

Ranná aplikácia (50 g) koňaku s ricínovým olejom (50 g) pomáha zbaviť sa červov. Bude stačiť iba kvalitný alkohol, ktorý nebude nižší ako 4 hviezdičky. Priláka červy do lúmenu tenkého čreva, ochromí a potom začne pôsobiť ricínový olej. Spôsobuje silný laxatívny účinok a podporuje evakuáciu helmintov do hrubého čreva a ďalej smerom von. Postup sa opakuje 3-4 dni. Po vyprázdnení čriev skonzumujú dvakrát denne 0, 5 lyžice. l. olej z ľanových semienok. Zabíja parazitické huby. Olej pijú 2 týždne.

Čistenie od parazitov je náročný proces, ktorý si vyžaduje individuálny prístup. Ale po jeho absolvovaní je dôležité zabrániť opätovnej kolonizácii organizmu. K tomu vám pomôže vyvážená strava, vyhýbanie sa zlým návykom a dodržiavanie hygienických pravidiel.