Najlepšie spôsoby, ako detoxikovať telo od parazitov doma

Keď sa povie parazity v ľudskom tele, napadnú ma hrôzostrašné príbehy o 100 centimetrových pásomniciach, ktoré spôsobujú ľuďom vážne problémy. Ale väčšina parazitov je veľmi malá a niektoré z nich je možné vidieť iba pod mikroskopom. Väčšina ľudí je infikovaná malými parazitmi. Rôzne informačné zdroje volajú na rôzne čísla, v priemere 75 až 85 percent svetovej populácie sú hostitelia rôznych parazitov.

prospešné a škodlivé ľudské mikroorganizmy

Probiotiká alebo prospešné baktérie, ktoré žijú v črevách, sú jednou z takýchto foriem baktérií, ktoré majú ohromné pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Z tohto dôvodu poprední parazitológovia odporúčajú každých 6 mesiacov vyšetrenie a očistu organizmu od vnútorných parazitov, ako aj opatrnosť pri výbere reštaurácie a iných stravovacích priestorov a umývanie rúk pred jedlom a po kontakte so zvieratami.

Parazity a baktérie v tele

Ľudské telo sa doslova hemží stovkami kmeňov kvasiniek a baktérií. Samotný tráviaci trakt obsahuje viac ako kilogram rôznych baktérií. Za normálnych podmienok sú tieto baktérie nevyhnutné pre správne trávenie a vstrebávanie živín.

Probiotiká alebo prospešné baktérie, ktoré žijú v črevách, sú jednou z takýchto foriem baktérií, ktoré majú ohromné pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Keď však tieto prospešné baktérie v tráviacom trakte nie sú v rovnováhe, začínajú problémy. Často faktory ako:

 1. Nesprávna výživa;
 2. Užívanie určitých liekov;
 3. Stres a neustála úzkosť;
 4. Kontakt s infikovanými ľuďmi a zvieratami.

Zaujímavé!Nedávny výskum ukázal, že väčšina ľudí, najmä tí s chronickým ochorením alebo rakovinou, sú hostiteľmi aspoň jedného druhu parazita.

Parazity sa môžu pohybovať od drobných organizmov viditeľných iba pod mikroskopom až po dlhé pásomnice (ktoré môžu dosiahnuť dĺžku niekoľko metrov). Do tela sa môžu dostať potravou, neprevarenou vodou, kontaktom so zvieratami či inými infikovanými ľuďmi a v ľudskom tele prežijú dlhé roky.

Bohužiaľ, väčšina lekárov nedokáže určiť prítomnosť parazitov v počiatočných štádiách infekcie. Až potom môžu s istotou povedať o prítomnosti tohto alebo toho druhu parazita v tele, keď je možné vizuálne určiť samotný parazit alebo produkty jeho vitálnej činnosti.

Existuje mnoho príznakov napadnutia parazitmi, ktoré ľudia zažívajú vo svojom každodennom živote, mylne sa domnievajú, že je to úplne normálne. Škody, ktoré môžu parazity spôsobiť, sú prakticky neobmedzené.

Mnohé druhy sú také malé, že sa môžu dostať cez ľudské telo cez krvný obeh. Obživu získavajú tým, že oberajú ľudské telo o živiny. Sú hlavnou príčinou takého hrozného ochorenia, akým je lupus.

Preto sa lupus nedá vyliečiť bez dôkladného vyčistenia tela od parazitov. Väčšine parazitov sa dá vyhnúť opatrným domácim varením a nepitím nefiltrovanej vody.

Najbežnejšie druhy parazitov

škodlivé ľudské parazity

Škodlivé parazity sú schopné viac ako škodlivého účinku na telo.

Okrúhle červy

Usadzujú sa v žalúdku a črevách. K infekcii dochádza najmä prostredníctvom zle pripravených a kontaminovaných potravín.

Pamätajte, že hnoj z ekologického poľnohospodárstva môže byť kontaminovaný vajíčkami parazitov. Po manipulácii s domácimi zvieratami si vždy umyte ruky.

Srdcovky

Ide o veľmi vzácneho a nedostatočne študovaného parazita. V niekoľkých hlásených prípadoch sa červ našiel skôr v pľúcach ako v srdci.

Nemožno ich preniesť z jedného zvieraťa (alebo osoby) na druhé. Tento parazit prenášajú komáre.

Pásomnice

Žijú v dolnom čreve. K infekcii dochádza prostredníctvom vareného kontaminovaného hovädzieho, rybieho alebo bravčového mäsa. Po varení mäsa vždy používajte rukavice a dôkladne si umyte ruky.

Pinworms

Usadzujú sa vo vnútri gastrointestinálneho traktu a v pľúcach. Tieto malé biele červy vyliezajú v noci cez zvierač konečníka, aby položili vajíčka okolo konečníka.

Vajíčka Pinworm sú veľmi malé a dostatočne ľahké na to, aby ich človek vdychoval spolu s prachom vo vzduchu. Dostávajú sa tak do pľúc.

Nematódy

Infekcia je možná prostredníctvom kontaminovanej pitnej vody, alebo sa môžu dostať do tela priamo cez chodidlá bosých nôh aj bez otvorených rán. samotné červy majú veľmi mikroskopickú veľkosť.

Pri chôdzi vonku vždy noste topánky. Tieto červy môžu žiť v tele niekoľko rokov a ich vajíčka sa môžu inkubovať, pričom zostávajú životaschopné až 10 rokov.

Príznaky napadnutia parazitmi

bolesti brucha s parazitmi v tele

Ak máte v tele veľa parazitov, často si všimnete bolesti brucha.

Zoznam rušivých syndrómov, ak sú prítomné v tele, zahŕňa aj nasledujúce:

 1. Opakujúca sa hnačka alebo zápcha;
 2. Chronická, nevysvetliteľná nevoľnosť, často sprevádzaná vracaním
 3. Únava a slabosť;
 4. Črevné kŕče;
 5. Nevysvetliteľné závraty;
 6. Silne páchnuce plyny;
 7. dyspepsia;
 8. Nadúvanie brucha;
 9. Viacnásobné potravinové alergie;
 10. Strata chuti do jedla;
 11. Svrbenie okolo konečníka, najmä v noci;
 12. nespavosť;
 13. Ťažkosti s udržaním zdravej hmotnosti
 14. Svrbenie na chodidlách, často sprevádzané vyrážkou;
 15. Kašeľ so stopami krvi;
 16. anémia;
 17. Opuch tváre okolo očí (bežný príznak škrkavky);
 18. Dýchavičnosť a kašeľ, po ktorých nasleduje vracanie, bolesť brucha a nadúvanie;
 19. Pocit svrbenia alebo brnenia na pokožke hlavy.

Je celkom jednoduché očistiť telo od parazitov. Mnoho liekov je dostupných vo voľnom predaji, avšak čistenie doma môže pomôcť vyhnúť sa nepríjemným vedľajším účinkom. Mnohé ingrediencie už môžu byť v špajzi alebo ich možno zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou.

Liečba a čistenie tela od parazitov doma

ľudové prostriedky na čistenie tela od parazitov

Očista organizmu od vnútorných parazitov je spojená najmä s domácou prípravou rôznych prídavných látok v potravinách, ktoré sa ukážu byť pre parazita jedovaté.

Ak má ošetrujúci lekár podozrenie na prítomnosť parazitov, predpíše farmaceutické lieky na boj proti nim. Takéto lieky sú toxické nielen pre parazity (čo spôsobuje ich smrť), ale majú negatívny vplyv aj na samotný ľudský organizmus.

Takže opuch lymfatických uzlín, opuch rúk a nôh, problémy so zrakom, nedostatok koordinácie, kŕče a hnačka sú nemennými spoločníkmi takejto liečby.

Pamätajte!Aby ste minimalizovali otravu tela, môžete doma podstúpiť procedúru čistenia parazitov.

Očista organizmu od vnútorných parazitov je spojená najmä s domácou prípravou rôznych prídavných látok v potravinách, ktoré sa ukážu byť pre parazita jedovaté, usmrtia ho alebo vypudia z ľudského tela.

Nižšie je uvedený zoznam užitočných rastlín, z ktorých môžete získať takéto látky nebezpečné pre parazity:

 1. Škrupina z čierneho vlašského orecha;
 2. Palina;
 3. Karafiát;
 4. Tekvicové semená alebo tekvicový olej;
 5. Niim (Azadirakhta);
 6. Cesnak;
 7. >kremelina;
 8. Semená mäty piepornej.

Keďže sú to všetko prírodné rastliny, nie sú pre človeka nebezpečné, nemali by ich užívať tehotné ženy a ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Pretože táto rastlina má antikoncepčné vlastnosti.

Hovorme oddelene o najúčinnejších rastlinách v boji proti ľudským parazitom.

kremelina

kremelina na odstránenie parazitov

Jedna polievková lyžica kremeliny raz denne počas siedmich dní je účinná metóda pre dospelého človeka.

Kremelina je asi najlepším prírodným prostriedkom na domácu očistu od vnútorných parazitov. Je to prírodný pesticíd, ktorý neškodí ľuďom ani domácim zvieratám.

Dehydratácia parazitov je jedným z najjednoduchších a najúčinnejších spôsobov, ako sa ich zbaviť. Jedna polievková lyžica kremeliny raz denne počas siedmich dní je účinná metóda pre dospelého človeka.

Na výpočet potrebnej dávky pre deti sa musíte spoliehať nie na ukazovatele telesnej hmotnosti dieťaťa, ale na jeho výšku. Dieťa, ktoré má výšku maximálne 120 cm, teda môže užiť dve čajové lyžičky a dieťa, ktoré má výšku do 60 cm, by malo užiť 1 čajovú lyžičku.

Kremelina sa využíva aj priemyselne, preto buďte pri hľadaní tohto produktu opatrní a uistite sa, že kupujete kremelinu potravinárskej kvality. Kremelina obsahuje ťažké kovy, no obsahuje aj selén, ktorý bezpečne odstraňuje nahromadené ťažké kovy z tela.

Lekári odporúčajú užívať doplnky selénu týždeň po ukončení liečby kremelinou. Tým sa zabezpečí úplná neutralizácia ťažkých kovov.

Pri liečbe kremelinou je potrebné použiť veľké množstvo vody, aby nedošlo k dehydratácii vlastného organizmu.

Užitočné rastliny

čierny orech z parazitov

Látky obsiahnuté v paline horkej, ako aj v šupke orecha čierneho, sú známe tým, že zabíjajú dospelých červov, zatiaľ čo látky obsiahnuté v klinčekoch zabíjajú vajíčka parazitov.

Niektorí ľudia používajú všetky tri tieto rastliny na to, aby si doma vyčistili telo od parazitov, aby maximalizovali výsledky.

Recept na liečivú zmes je nasledovný: - 250 mg. palina - 250 mg škrupín čierneho vlašského orecha - 1/2 čajovej lyžičky klinčekov. Užívajte perorálne 1 krát denne počas 14 dní.

Orech čierny sa považuje za optimálnu zložku na boj proti parazitom žijúcim v hrubom čreve. Škrupiny orecha čierneho obsahujú jód, ktorý má antiseptické a antiparazitické vlastnosti.

Ďalším receptom na škrupiny z čiernych vlašských orechov je namočenie 1/2 šálky škrupín z čierneho vlašského orecha v 1 pohári vody na jednu hodinu. Preceďte a pridajte 10-15 kvapiek vody.

Aby ste zachovali liečivé vlastnosti, musíte použiť nie zelené škrupiny, ale čierne, zrelé, pretožepráve v takom obale je najvyššia koncentrácia jódu, chrómu, ako aj vitamínu B15 a mangánu.

Tekvicové semiačka

tekvicové semienka na parazity

Tekvicové semienka, vysvetľujú lekári a vedci, časom paralyzujú parazity, čo spôsobuje, že červy strácajú priľnavosť k črevným stenám a opúšťajú telo.

Tekvicové semienka sú ďalšou zdravou alternatívou domácich liečiv. Liečba je veľmi jednoduchá, na prečistenie organizmu od parazitov stačí každý deň žuť surové semienka.

Tekvicové semienka, vysvetľujú lekári a vedci, časom paralyzujú parazity, čo spôsobuje, že červy strácajú priľnavosť k črevným stenám a opúšťajú telo.

Všadeprítomný cesnak

cesnak na parazity

Čistenie tela od parazitov doma strúčikmi cesnaku si vyžaduje minimálne investície a čas.

Cesnak má tiež antibakteriálne vlastnosti. A čistenie tela od parazitov doma pomocou strúčikov cesnaku si vyžaduje minimálne investície a čas.

Nasledujúci recept na cesnak je jednoduchý na prípravu: rozdrvte strúčik cesnaku, pridajte 200 ml vody a jednu čajovú lyžičku medu. Zmiešajte ingrediencie a pite raz alebo dvakrát denne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Tieto zložky majú normalizačný účinok v hrubom čreve a pomáhajú aj pri liečbe mnohých druhov infekcií v tráviacom systéme.

Je dôležité vedieť!Cesnak má maximálne liečivé vlastnosti do 15 minút po očistení a rozdrvení.

Semená mäty piepornej sú ďalšou dobrou možnosťou. Dajú sa kúpiť v každom záhradkárskom obchode. Okrem svojich liečivých vlastností, mäta pieporná poskytuje svieži pocit v ústach a minimalizuje tráviace poruchy po usmrtení parazitov.

Mentol je hlavnou zložkou semien mäty piepornej a má antibakteriálne vlastnosti. Semená mäty tiež stimulujú črevá, aby pomohli eliminovať parazity.

mäta pieporná na parazity

Mäta pieporná udržuje svieži pocit v ústach a minimalizuje tráviace ťažkosti po usmrtení parazitov.

Keď parazity umierajú, uvoľňujú toxíny do ľudského tela. Niektoré červy parazitujúce v ľudskom čreve sa v snahe uniknúť z pôsobenia toxických látok dostávajú hlbšie a hlbšie do čriev, čo môže spôsobiť silné kŕče. Aj keď je parazit mŕtvy, ľudské telo hľadá spôsob, ako sa zbaviť tela parazita.

Celý tento proces môže spôsobiť, že sa človek bude cítiť horšie, ako sa cítil pred očistou tela. Nenechajte sa zastrašiť, ide len o dočasný efekt a dokazuje to, že upratovanie doma funguje.

Tento stav je známy ako Herxheimerova reakcia, keď ľudia ochorejú v dôsledku toxínov uvoľnených umierajúcimi parazitmi. Je možný výskyt únavy a nestability, mierna slabosť celého tela.

Jedzte zdravé jedlá počas celej očisty, aby ste pomohli vášmu imunitnému systému zostať silný, keď vaše telo bojuje proti parazitom. Po očiste sa človek začína cítiť lepšie, má viac energie a menej často sa objavujú rôzne choroby.

Odčervovanie domácich miláčikov

ako vyčistiť ľudské telo a domáce zvieratá od parazitov

Čistenie tela od parazitov doma pre psa alebo mačku bude bezbolestnejšie ako vo veterinárnej ambulancii.

Mačka alebo pes sú najčastejšie prenášačmi rôznych ľudských parazitov. Preto je potrebné domáce zvieratá pravidelne odčervovať.

Domáce čistenie tela od parazitov pre psa alebo mačku bude bezbolestnejšie ako vo veterinárnej ambulancii, kde sa zvieratka dotýkajú cudzí ľudia, prežíva stres, môže sa zľaknúť a pohrýzť či poškriabať lekára aj samotného majiteľa.

Najlepšie sa ošetrí kremelinou a tekvicovým olejom. Nekŕmte domáce zvieratá škrupinami orecha čierneho, palinou a inými rastlinami bez toho, aby ste najskôr preskúmali ich účinky na konkrétne zviera. Napríklad cibuľa je pre psov veľmi nebezpečná a môže dokonca zabiť zviera.

Z času na čas by mal byť každý človek testovaný na parazity, aby v prípade potreby začal liečbu a nezačal smutné následky pre telo.

Postarajte sa o seba a buďte zdraví!