Foto rôzne druhy červov

Napriek úspechov modernej civilizácie vo Všeobecnosti a medicíny najmä otázka je, aké sú rôzne druhy červov a ako ovplyvňujú ľudské telo, naďalej významné. Existuje niekoľko typov červy, ktoré je možné vidieť v fotografie s popisom. Rôzne červy nemusia poskytovať rovnakú mieru rizika pre ľudí, ale v každom prípade, štrajk imunitný systém a môže spôsobiť vývoj ďalších ochorení.

V ľudskom tele parazity 2 druhy červov: kolo (háďatká) a byt (tapeworms a flukes).

červy v fotografiu

Roundworms

Jednou z hlavných funkcií háďatká je ich mimoriadne vytrvalosť. Môžu prežiť aj po 5 rokoch v formalin. Medzi ďalšie funkcie roundworms by mali byť označené:

 • rýchly rozvoj primitívne životného cyklu;
 • jednoduché tráviaci systém, skladajúci sa z priamej trubice od úst do konečníka;
 • rýchle rozmnožovanie;
 • pohyb, intenzívny pohyb orgánov hostiteľského.

Najčastejší a nebezpečné typy roundworms zahŕňajú: pinworms, ascarids, vlasoglavy, Trichinella, Giardia.

Pinworms

Pinworms – červy sú zvyčajne biela farba. Muži sú veľmi malé, nie viac ako 5 mm, zatiaľ čo dĺžka Zrelých žien je vyššia ako 1, pozri foto pinworms podobajú palice s ostrými končí. Príznaky sa objavujú po 5-6 hodín po ich požití. Samica kladie vajíčka v záhyboch riti, po ktorej novo vyliahnutých červ plíží do čriev.

Ak pinworms zasiahlo telo dáva nasledujúce príznaky – svrbenie v oblasti konečníka, črevné poruchy, podráždenosť, nevoľnosť. Zvyčajne tento typ červy postihuje malé deti, ktorí majú tendenciu dať veci do úst, a nie dosť na osobnú hygienu.

Roundworm

Na rozdiel od pinworm roundworm sa veľkých rozmerov od 15 do 40 cm Vajíčka, larvy, zadajte tráviaci systém, kde budú aj naďalej parasitize pred konečnou splatnosťou. Roundworm live asi rok. Keď infikovaný človek trpí bolesti brucha, nevoľnosť, vracanie, únava, alergické reakcie.

Dôležité! Každý pacient môže byť individuálne reakcia na infekciu pri tomto type červy. Závažnosť príznakov môže líšiť v závislosti od menších ochorení na závažné prejavy.

Whipworm

Názov červ je prijaté vzhľadom na tenké a dlhé-tvarované telo vlasy. Najčastejšie žije v caecum. Dĺžka parazit z 5,5 mm (ženy) do 4,5 cm (muži). Jeho ostré predné konci whipworm prerazí sliznice čriev, preto jesť v krvi a telových tekutín. Whipworm má príznaky, ktoré sú podobné prejavy činnosti iných parazitov.

Medzi špecifické príznaky sú:

 • pocity podobné zápal slepého čreva;
 • rozvoj polypy a cysty v stanovište parazit;
 • vred žalúdka;
 • záchvaty.
Trichinella

Druh Trichinella

Liečbu roundworms, ktoré sú parazitické na organizmy mnohých druhov domácich a voľne žijúcich zvierat (badgers, diviačia zver). Hlavné trasy infekcie – požitím surového mäsa alebo produktov z infikovaného mäsa, varené zriedkavé.

Len pár dní budete potrebovať larva z Trichinella na plný zrenia v dvanástniku. Dobrú mobilitu umožňuje parazit preniknúť do rôznych orgánov spolu s krvou. V závažných prípadoch trichinosis dáva komplikácie v dýchacích cestách, Centrálny nervový a kardiovaskulárny systém. Ak sa nelieči, infekcia môže viesť dokonca k smrti.

Giardia

Veľkosť týchto škodlivých červy sú tak malé, že sa za nimi len pod mikroskopom. Avšak, poškodenie tela, obzvlášť pre deti, robia skvele. S pomocou flagella na tele parazity viaže na sliznici čreva, sňal všetky živiny.

Giardia je veľmi životaschopný a môže byť aktívny v každom ročnom období. Môžu byť:

 • v neupravenej surovej vody;
 • špinavé ruky, neumytými zeleninu, ovocie;
 • v zemi, piesku;
 • na hračky, misky, predmety v domácnosti.

Jedným zo špecifických znakov giardiasis je ružová-červená vyrážka na koži sprevádzané svrbením, a prísne dlhodobé hnačka s fetid zápach.

Ploché červy

Tento typ červ má zúžené telo vo forme listu alebo pásky. V kontraste s tým, okrúhle, ploché červy majú vlastnosti oboch mužov a žien. Všetky dôležité systémy tieto červy by mali byť pridelené do tráviaceho a excretory. Ľudské parazity patria flukes a tapeworms. U ľudí flatworms sú pevné steny orgánov alebo nádob pomocou prísavky.

Pečeňové Dens

Parazit je plochý tvar, dosahuje 5 cm na dĺžku. To dostala svoje meno z dôvodu spoločnej lokalizácie v pečeni. Môže tiež obývajú žlčníka a pankreasu vďaka jeho dvaja hlupáci: ústne a brušnej. Na začiatku vývoja cyklu helminth fekálie, infikované s ním vajcia, prenikne do pôdy a vody. Potom cez sprostredkovateľa hosť, mollusk, vajcia sú prevedené do tela rýb, kde liahnutia lariev sú stanovené v ich tele. Spotreby kontaminovaných rýb spôsobuje nebezpečné choroby opisthorchiasis.

Ak chcete získať infikovaných s taký druh červy môžu jesť nedostatočne tepelne upravené mäso ostriež, kapor, roach, gudgeon, crucian kaprov a iných rýb. Medzi príznaky sú:

 • zvýšenie telesnej teploty;
 • bolesť svalov;
 • biliárnej koliky;
 • akútna bolesť v pravej strane;
 • a strata chuti do jedla.

Dôležité! Poškodenie diagnózu medzi takéto osobnosti patrí je často zložité. V období prechodu z opisthorchiasis v chronickej forme príznaky sa podobajú choroby ako zápal žalúdka a pankreatitídy.

hovädzie tapeworm

Hovädzieho a bravčového mäsa, tapeworm

Tieto dva druhy parazitov tapeworms majú rôzne stredne hostitelia, ale miesto trvalého pobytu oboch ľudí. Hovädzie tapeworm je najväčší zo všetkých votrelcov ľudského tela. Jeho dĺžka je 10 m.

Bravčové tapeworm ľahšie vylúčiť z tela, ale je to veľmi nebezpečné, pretože to môže migrovať nie je len v črevách, ale aj v mozgu, pečeni a dokonca aj oči človeka. Na začiatku ochorenia je takmer bez príznakov, ale neskôr sa prejavuje:

 • slabosť, nespavosť, bolesti hlavy;
 • pálenie záhy, nevoľnosť;
 • bolesť v žalúdku;
 • skončiť s výkalov dobytka tapeworm segmenty;
 • náhle zmeny: od hladu na zvýšenú chuť do jedla;
 • anémia.

Echinococcus

Tento druh červy žijú v psy, líšky, vlci, a občas mačky. Vzhľad a spôsob upevnenia to v tele živých bytostí sú rovnaké ako v iných druhov flatworms. Medzi ľuďmi na riziko, zahŕňajú tých, ktorí pracujú so zvieratami (poľovníci, pastierov). Príznaky echinococcosis pripomína ochorením pečene. Okrem stolice poruchy a Všeobecný malátnosť spoločným príznakom je icteric farbenie kože.

Liečba

Napriek ťažkej tok choroby spôsobené helminths, existuje mnoho účinných liekov, ktoré zmierňujú ľudské telo zo všetkých druhov červov. Hlavné funkcie pilulky pre červy je ich vysoká toxicita, preto výber by mal zvážiť stupeň infekcie, vek osoby, sprievodné ochorenia a Všeobecnej bezpečnosti lieku. Zvážte najviac účinné a bezpečné pilulky, ktoré pomáhajú očistiť telo parazitárne hmyzom.

Dôležité! Self-výber tablety z červov, bez konzultácie s lekárom, je neprijateľné! Nadmerná dávka môže spôsobiť, že telo nie menej škody ako napadnutie s červami!

Niektoré lieky môžu byť prijaté ako preventívne. Prevencia je potrebné, ak infikované červov boli zistené v jednom z rodinných príslušníkov alebo prítomnosť domácich Miláčikov. Veľký dôraz by sa mal klásť na čistotu rúk, najmä u malých detí, pravidelné upratovanie a čistenie priestorov, v súlade so všetkými pravidlami bezpečnej varenie.