Červy u detí: príznaky a liečba

Helminthic napadnutia u detí je jednou z najrozšírenejších a podceňovať riziko ochorenia. Červy u detí, provokuje nielen nedostatočný príjem živín v tele, ale tiež spôsobiť alergické reakcie, chronickej intoxikácie, nízke imunity, choroby a úrazy tráviaceho traktu. Príznaky parasitosis rozvíjať okamžite, na dlhú dobu, ochorenia môže byť asymptomatická alebo unexpressed klinického obrazu a určiť len v laboratórnych analýz.

Červy u detí

Prevalencia a druhy červov

To sa za to, že helminthiasis, infekcie s červami je ochorenie, sa viac týkajú ľudí zo sociálneho prostredia je pod priemer, žiť v unsanitary podmienky, často kontaktovať s infikovanými zvieratami alebo v pôde. Avšak, podľa štatistických údajov len v Európskych krajinách, helminths nájsť v prieskume v každý tretí pacient.

V prírode existuje viac ako 300 druhov helminths, viac ako 70 druhov, distribuovaný v Rusku, zvyšok môžete zadať ľudské telo počas cesty do exotických krajín. Medzi všetky typy parazitické červy, ktoré môžu existovať v ľudskom tele, sú tam tri skupiny:

 • háďatká, ktoré patria do kola helminths, najčastejšie parazity v deti (pinworm, whipworm, Trichinella, roundworm);
 • pás s nástrojmi (ploché) červy súvisiace s cestode (tapeworm, tapeworms a Echinococcus);
 • parazity-flukes alebo motolíc, stáva príčinou opisthorchiasis, fascioliasis, chistosos, paragonimoz atď.

Vo väčšine prípadov helminths parasitize a množiť sa v črevách, ale vajíčka a larvy sa môžu šíriť prostredníctvom krvného obehu v rôznych orgánoch tela. Najčastejšie postihuje okolitých orgánov tráviaceho traktu: pečeň, žlčník, však parazity môžu obývajú svalové tkanivo, pľúca, mozog.

Príčiny červy

Helminthiasis: cesta infekcie

Spôsoby infekcie červom závisí na charakteristikách ich vývoja cyklu. Pre niektoré skupiny helminths človeka je hlavným "vlastník", v ktorého tele žijú a plemeno, pre iných – stredný. V niektorých prípadoch, parazity potrebné dozrievanie vajíčok do pôdy alebo iných podmienok. Ale základné pravidlo ochrany proti infekcii je hygiena, podmienku, že v detstve sa nie vždy.

Detstvo je obdobie, kedy trvalú imunitu, ešte nie je vytvorené, čo výrazne zvyšuje pravdepodobnosť Zmluvné parasitosis. Túžba vyskúšať všetky chuť, viac kontaktov s pôda, piesok, všetky objekty, zvyšuje pravdepodobnosť prieniku helminth vajíčka v tele dieťaťa.

Najčastejšie červy – pinworms a roundworm je prevedené na neumytých rúk môžu zostať na predmety v domácnosti (kľučky), aby si vo vnútri tela s potravinami (zle umyté plody, zelenina, zelenina). Je tu tiež možnosť šírenie červov prostredníctvom kontaktu s nakazenou osobou alebo zvierat alebo existujú v bezprostrednej blízkosti s nimi.

Pinworms sú jedným z červy spôsobujú reinvasion tým, svrbenie, ktoré je spôsobené žena pinworms v procese, ktorým vajcia mimo konečníka, spôsobí, že pacient na dotyk, RUB, poškriabať podráždený povrch a šírenia parazita vajcia na dne, posteľná bielizeň, oblečenie, predmety, povrchov. Pri opakovanom požití vajcia, ktoré zostali v rukách alebo posteľ, reinvasion vyskytuje, self-infekcie pacienta. Primárnej infekcie detí sa zvyčajne koná v inštitúciách, na ihriskách, v miestach hromadného preťaženie detí.

Aké faktory zvyšujú riziko infekcie s helminths?

 • Nedodržanie hygiena rúk: preskočiť umývanie rúk po návrate z ulice hostí z kúpeľne, pred začatím akéhokoľvek príjmu potravy.
 • Hryzenie nechtov, cmúľanie prstov, držať v ústach rôzne objekty (ceruzky, perá, hračky, atď.).
 • Domáce zvieratá návštevou ulica: aj s včasné antihelmintikám úprava psov a mačiek môže šíri červ vajcia, priniesol z ulice na nohy, vlna.
 • Nesprávne zaobchádzanie zo zeleniny, ovocia, bobule, byliny pred podávaním.
 • Nízka úroveň hygieny v dome: nosiť topánky street, predčasné umývanie podláh, atď.
Helminthiasis

Červy u detí: rôzne príznaky a liečba helminthiasis

Mnohé druhy parazitov na dlhú dobu nie je prispieť k vzniku jasné, klinický obraz eliminare: cieľom parazit je existujú, tak ako nie, byť si všimol vlastníka vozidla. Tak jasné príznaky helminthiasis môžu byť uvedené len v tých prípadoch, keď sa infekcia je viac (na začiatku, alebo v dôsledku dlhej latentné obdobie) a/alebo dieťa má zníženú imunitu, je súbežné ochorenia, proti ktorým topánok je výraznejšie. Jednotlivé situácie – napadnutia exotických druhov parazitov, spôsobí silné reakcie od tela.

Spoločné znaky helminthiasis u detí:

 • zvýšená chuť do jedla, bez zvýšenia telesnej hmotnosti;
 • zvýšený tok slín;
 • príznaky črevnej dyspepsia, nadúvanie, unstable stolica, nevoľnosť, bolesti v žalúdku, právo hypochondrium, spazmy čriev;
 • závrat, bolesť hlavy, únava;
 • tendencia k alergické reakcie, ktoré neboli pozorované skôr, alebo závažnejšie alergie;
 • citlivosť, podráždenosť, poruchy spánku, pozornosť a pamäť spojené s intoxikácie od odpadových produktov helminths;
 • poškodenie, strata vlasov, nechtov exfoliácia s rozvojom nedostatku vitamínu a nedostatok železa;
 • časté zápaly v nosohltana (zápal vedľajších nosových dutín, zápal vedľajších nosových dutín, pharyngitis, atď.), pohlavných orgánov, najmä u dievčat, pretože anatomické blízkosti pošvy a konečníka.

S dlhodobým helminth infekcií u detí, že zaostáva veku noriem vo výške, hmotnosti, rozvoj, poruchy a ochorenia gastrointestinálneho traktu, príznaky ťažkej intoxikácie, anémia, alergie, časté infekcie dýchacích ciest bakteriálnej a vírusovej etiológie, neurologické abnormality.

Prvé príznaky sa zvyčajne objavujú po 2-4 týždne po expozícii vajec červov v tele. Oni sa líšia v závislosti od počtu parazitov, úroveň ochrannú silu a zdravie dieťaťa, ako aj druhy červov. Tak, pinworm noc spôsobiť svrbenie v oblasti konečníka, ktorý prispieva k poruchám spánku. Na toxocarosis charakteristické vlastnosti sú kašeľ bez známok choroby dýchacích ciest, nádcha, pravdepodobné, astmy a alergickej reakcie.

Rozšírené presvedčenie, že bruxism, brúsenie zubov v spánku je znakom prítomnosti červy v tele, je vyvracaná lekárske vedci. Fenomén bruxism je spojený s zvláštnosti ľudského nervového systému. Hoci červy, najmä pinworms, môže rušiť spánok a prispieť k neurotické dieťa, bruxism, nie je dôkaz červ napadnutia. Liečbu tento jav sa podieľajú neurológov a zubných lekárov.

S dlhším helminths všetky rozvíjať klinický obraz intoxikácie.

Ako chápať to, že dieťa má červy

Diagnostika helminthiasis

Vo väčšine prípadov helminthiasis u detí diagnostikovaných vzhľadom na ročné preventívne lekárske vyšetrenia trusu, pre červ vajcia. Avšak, to nie je najspoľahlivejšie metódy: v prítomnosti príznakov a negatívne analýzy je potrebné pripomenúť, že nie všetky typy červy môžu byť definované podobne. Tie druhy, ktoré položiť vajcia, tiež môže vyhnúť detekciu počas laboratórnych testov, ako frekvencia chov sa nemusí zhodovať s časom analýzy. Tam boli aj prípady, keď telo má jednu alebo niekoľko rovnakého pohlavia, že jednotlivci nie sú schopné reprodukcie, ale škodlivé pre celý životný cyklus.

Negatívne fekálne testy odporúča sa vykonávať re-prieskum v 2-3 týždne. V zozname preventívne štúdie zahrnuté analýza na prítomnosť helminth vajcia a škrabanie na enterobiasis. Podozrenie na prítomnosť červy môžu aj podľa výsledkov krvných testov: vysoká eozinofily v kombinácii so zníženou hemoglobínu vo väčšine prípadov znamená prítomnosť parazitov v tele.

Pre diagnózu je možné aplikovať na biologické štúdie spúta, žlč, moč, coprogram stolice.

Objasniť diagnózy v prípadoch podozrenia na Echinococcus preskúmať orgánov peritoneum ultrazvukové a/alebo radiographic metóda. Opisthorchiasis je diagnostikovaný prostredníctvom analýzy z čriev obsah a duodenal vydávať.

Špecifikovať druh parazita, a spôsobil im škodu na telo pomôcť imunologických štúdií. Po presnú diagnózu je zvolený spôsob liečby.

Medicamentous metód na liečbu helminthiasis u detí

Terapia helminthiasis je založený na dvoch smeroch: ako sa zbaviť parazitov a detoxikačné tela, zníženie alebo vyrovnanie straty z existujúcich červy.

Na zníženie závažnosti príznakov intoxikácie sú menovaní vitamínových preparátov (b, C), železo, vitamín-minerálne komplexy, glukózy, rýchlosť infúzie gemodeza, atď. V niektorých prípadoch sa ukazuje používanie diuretík, antihistaminiká. S poraziť srdcového svalu, pečene tkaniva môže byť aplikovaná hormonálna agentov.

Ako udržiavaciu liečbu spravovaných chelators, posudzovať z krvi odpadových produktov z parazitov, enzýmy, ktoré pomáhajú zlepšiť trávenie a fungovanie orgánov, atď.

Keď všetky helminth infekcie nie je vysoko odporúčané použitie široké spektrum prípravkov na deti. Lieky, ktoré spôsobili smrť parazity vplyv na ľudské telo, takže výber lieku a jeho dávkovanie je potrebné pristupovať s opatrnosťou.

Domáce a tradičné metódy, ako sa zbaviť červy nie je striktne odporúča vzhľadom na nedostatok dôkazov a schopnosť presne zmerať dávkovanie a pravdepodobne vplyv na tela dieťaťa.

Zásady terapie helminthiasis

Vo väčšine prípadov, pri liečbe helminthiasis mať jeden člen rodiny liečba by mala byť dostupná pre všetkých, ktorí žijú v oblasti pre dospelých a deti. Toto nie je sa vzťahuje iba na vysoko nákazlivé askaridoza, ale aj na iné typy helminthiasis. Lieky pre každého člena rodiny zvolený aj lekár v závislosti od veku a zdravotného stavu.

Ak máte zvieratá, sú povinné vykonať antihelmintikám liečbe, bez ohľadu na čas po prevencia.

V miestnosti, kde sa choré dieťa, je potrebné, aby sa denné hygienické čistenie, najlepšie v čase liečby, ak chcete odstrániť všetky koberce, mäkké hračky, deky. Lôžkoviny a bielizeň, osobné uteráky meniť tak často, ako je to možné (nohavice – dvakrát denne), po umytí všetky prádlo by malo byť starostlivo žehliť.

Hygiena

Je potrebné monitorovať dodržiavanie pravidiel hygieny: umývanie rúk po každej návšteve wc, vracajúci sa z ulice, používajte iba osobné uteráky, krátke oholil nechty. Bez dodržiavania pravidiel terapia môže byť neúčinné vzhľadom na stálu prítomnosť zdroje infekcie v prostredí pacienta.

Prevencia infekcie s červami

Preventívne opatrenia patrí predovšetkým pravidlá osobnej hygieny. Väčšina červ vajcia sú prevedené na ústa a ruky, a dôkladné umývanie rúk a pomáha predchádzať väčšine prípadov.

Ďalšie preventívne opatrenia patrí aj:

 • dôkladné (aspoň 2-3 minút pod tečúcou vodou) umývanie plody, zelenina, listová zelenina pred jedlom, ak budete jesť surové;
 • dlhé varenie rieky ryby (40-60 minút) pred jedlom;
 • včasné profylaktické antihelmintikám terapia v domácich zvierat;
 • Všeobecné čistotu v dome v súlade so zdravotne-hygienickým normám.