Čo krvné testy na parazity musieť prejsť?

Krvný test na parazity je povinný postup pre každého, kto pracuje v zdravotníctve, vzdelávanie, zvierat alebo plány na návštevu vzdelávacích inštitúcií. Na rozdiel štúdie stolice, moderné krvi červy poskytujú presnejší výsledok, poskytne príležitosť zhodnotiť stupeň napadnutia a sledovať účinnosť liečby. Vykonané prieskumy tohto typu rýchlo a nevyžadujú veľa času rozlúštiť.

krvný test

Kedy a komu budete musieť prejsť krvný test na helminthiasis?

Sad lekárske štatistiky vyplýva, že približne na každých 3 osoby problém červy je kritická. Domácnosti doprava, kancelárske a vzdelávacie inštitúcie, neumytými ovocia a zeleniny, handshakes — všetky tieto známe na to, aby každý dospelý a dieťa prípadoch a sú hlavným zdrojom napadnutia. Aj keď príznaky nie sú zjavne ihneď, v každom však prípade, parazity majú veľmi negatívny vplyv na ľudské telo: spôsobiť nechutenstvo, prispievať k rozvoju alergie, bolesti v poškodený orgán, zlé trávenie, niekedy môže spôsobiť smrť. Vzhľadom na to, musíte prejsť na parazity testy pre každú osobu (najlepšie každý rok).

Nemôžete kurva s vyšetrenie, ak sa objavia charakteristické príznaky helminthiasis:

 • náhla strata hmotnosti;
 • žihľavka;
 • časté nevoľnosti;
 • odpor k potravín;
 • prudký pokles hemoglobínu;
 • podráždenosť alebo nespavosť u detí.

Okrem toho, môžete tiež zavolať na skupiny ľudí, ktorí sú v prípade potreby každých 6-8 mesiacov na kontrolu krvi. Na týchto obsahovať najmä:

 • osoby, ktoré žijú v oblastiach s častými výskyt helminthiasis;
 • tí, ktorí pracujú vo vzdelávacích inštitúciách a nakladanie s malými deťmi;
 • zdravotníckych pracovníkov;
 • všetky stravovanie;
 • osoby, ktoré pracujú so zvieratami, ako aj ich rodinných príslušníkov (veterinárni lekári, pracovníci na spracovanie mäsa rastliny, pastierov, chovateľov, cirkus pracovníkov a zoo, atď.).

Okrem toho, krv červy majú prejsť všetky deti školského a predškolského veku, ktoré bude mať čoskoro navštevovať školské kluby. Na vyšetrenie krvných parazitov by mali tehotné ženy, deti pred očkovaním. Okrem toho, opakované testy by mali prejsť po tejto liečby proti parazity.

IFA ako jeden z najúčinnejších metód diagnostiky

ELISA krvný test

Najobľúbenejšie a spoľahlivé analýzy odborníkov dnes vyzval enzýmu immunoassay krvi pre parazity. Hlavným účelom tejto vysoko-presné laboratórne metódy na identifikáciu protilátky pre konkrétny typ parazity. Rovnaké imunoglobulín (tzv. protilátky) sú prirodzenou reakciou imunitného systému, a nie sú určené na neutralizovať negatívne agent.

Na diagnózu, a zistiť, čo intenzity choroby, parazity, ako dlho to trvá, špecialisti spravovať pomocou 3 rôzne typy imunoglobulíny:

 1. Trieda A. Zistené v krvi dieťaťa alebo dospelého je približne 2 až 4 týždne po infekcii. Takmer 80% z nich sa dostávajú do slizníc a len 20% zostáva v krvi. Po liečbe, imunoglobulín A môžu súčasnosti nie viac ako mesiac. Ak druhý test pre parazitov znovu detekuje im, potom choroba prešla do chronickej formy.
 2. Trieda M. Najviac rýchlo reagovať na prítomnosť parazita. V krvi zistená na 5. deň po infekcii. Avšak, oni nie sú zostať dlho — až 2 mesiace, a potom sa postupne zobrazí. Teda, lekár môže dospieť k záveru, že prítomnosť akútnej helminthiasis v súčasnosti.
 3. Triedy G. Objavujú pomerne neskoro — po 1 mesiaci po helminth infekcie. Avšak, oni sú zobrazené dlhšie ako šesť mesiacov. Sú používané, aby pochopili, ako dlho osoba trpí helminthiasis.

V porovnaní s inými laboratórne metódy ELISA má niekoľko výhod, konkrétne:

 • vysokej presnosti;
 • schopnosť určiť štádiu ochorenia;
 • všestrannosť;
 • možnosť použitia pre hromadné skríning obyvateľstva;
 • hodí sa pre dospelých a dieťa.

Enzým-imunoadsorbentovú vhodné použiť na identifikáciu týchto typov helminthiasis ako:

 • giardiasis;
 • trichinosis;
 • leishmaniasis;
 • ascariasis;
 • cysticercosis;
 • opisthorchiasis;
 • echinococcosis a iné.

Hemo testov na zisťovanie parazitov

haemo skenovanie z krvi

Hemo — scan - jeden z najmodernejších testy pre parazitov u detí a dospelých. S ním je možné identifikovať nasledovné:

 • špecifická forma parazit;
 • štruktúra a počet leukocytov;
 • počet červených krviniek;
 • stupeň viskozity krvi;
 • imunitný systém;
 • prítomnosť plesne a vírusy.

Na rozdiel od ELISA, haemo skenovanie poskytuje plot len pár kvapiek krvi z prsta. Kvapalina je umiestnený na sterilné sklo, a potom starostlivo preskúmať pod mikroskopom. Počet zvyšuje dosiahne 1800-2000 krát. Nie je potrebné žiadne dodatočné úpravy (použitie enzýmy, farbivá, kanalizácie, atď.). V modernej polikliniky obraz sa zobrazí na monitore, ale preto, že pacient má možnosť pozorovať výskumného procesu, na overenie prítomnosti plesní a helminths. Šokujúce môže byť obraz larvy parazitov. V prípade potreby spustite fotografiu alebo video štúdia.

To je to Expresný spôsob, keďže informácie o stave svojho zdravia pacienta sa môžu učiť v 10-15 minút.

Stojí za zmienku, že ako nezávislý spôsob identifikácie parazity hemo skenovanie nie je skutočne používajú. Faktom je, že ľudské telo sa môže ubytovať rôzne typy parazitov s rôznymi lokalizácia. Nie v každom prípade migrácie z lariev v krvi. Podozrenie na prítomnosť červy umožňuje zníženie počtu červených krviniek (ako niektoré parazity krmivo na krvi a živín), zvýšený počet bielych krviniek (signalizuje telu bojovať proti parazitom), dense plasma.

Iné metódy diagnostiky

Ak používate metódu 1 na identifikáciu topánok zlyhá, lekár odporúča dodatočné laboratórne testy:

 1. Sérologické analýzy. Tiež odkazuje na imunologické varianty, a ELISA. Avšak, na rozdiel od druhej, prvá má za cieľ preskúmať nie krv a sérum. S cieľom získať informácie, lekár musí použiť reakcia medzi protilátok a antigénov. Sérologické analýzy, nie je vykonané pre všetky druhy červov, ale len skutočnosť, že lekár má podozrenie. Ak ľudské telo je parazit, špecialista všimnete jasné reakcie.
 2. PCR diagnostika. Je možné zistiť fáze vývoja helminth infekcie a nie sú odporúčané pre vznik všetkých druhov parazitov. S jeho pomocou je možné zistiť len to, či existuje v ľudskom tele jednoduché červy. Hlavnou úlohou technik v tomto prípade — vyhľadávanie DNA a RNA z parazita. Nezáleží na tom, parazit je živý, alebo mŕtvy. Aby sa k výskumu je možnosť z akéhokoľvek materiálu, najmä, moču, krvi alebo výkalov. Pre väčšiu spoľahlivosť takejto analýzy môže dať niekoľko krát.
 3. Vegetatívne rezonancie test. Metóda je založená na identifikácii rezonancie medzi ľudským telom a drog. Tie sú nosiče informácií z rôznych druhov červov. Všetky údaje o frekvencii výskytu jednotlivých druhov parazitov zaznamenali vedci v roku 1989 umenia (ako sa tiež nazýva táto metóda) sa vykonáva len v laboratórnych podmienkach a poskytuje príležitosť zistiť, aký je stav ľudský imunitný systém na určitú dobu. Takže, s pomocou VRT lekár môže zistiť, či je telo trpí alergiami či je toxický, bakteriálnych, parazitárnych vplyv alebo nie.
 4. Kompletný krvný obraz. Príliš vysoká alebo príliš nízka, hemoglobín, zníženie červených krviniek, zvýšený počet eozinofily sú hlavné vlastnosti, ktoré umožňujú predpokladať prítomnosť parazita v tele človeka.
príprava na skúšky

Ako sa pripraviť na štúdium, a ako rozlúštiť výsledky?

Funkcie dodania analýzy, závisia od metódy, ktorú majú používať, a ktoré typy parazitov sú podozrivé. Zvyčajne, krv zo žily, a v niektorých prípadoch (hemo scan) prsta. Len 10-15 ml krvi na stanovenie diagnózy.

Ak chcete získať čo najpresnejšie informácie, je potrebné dodržiavať určité pravidlá doručenia klinických testov:

 1. V predvečer dňa odber krvi pacienta by sa nemali konzumovať príliš slané, mastné jedlo (pretože to môže zmeniť úroveň bielych krviniek); potraviny, ktoré môžu spôsobiť alergie — med, citrónová (zvýšenie eozinofily, ktorý sa tiež vyskytuje, keď helminthiasis); potraviny bohaté na esenciálne oleje z cesnak, cibuľa, zázvor (ktorý ovplyvňuje aktivitu parazitov).
 2. Je lepšie prejsť materiál na prázdny žalúdok. Povolené malé množstvo čistej vody.
 3. Je dôležité informovať vášho lekára o lieky, ktoré boli použité v priebehu posledných 2 týždňov.
 4. Neodporúča pár dní pred skúškami používať akékoľvek fyzioterapia liečby (vrátane hrudník x-lúče, ultrazvuk, röntgen).
 5. Aspoň týždeň pred odberu krvi, aby sa vzdali alkoholických nápojov a liekov, ktoré obsahujú vysoké koncentrácie liehu.
 6. Fajčenie by malo byť zrušené na najmenej 2 hodiny pred testom.

Ak silné helminthiasis trpí tehotná, a novorodenca vyšetrenie je nutné. Krv prevzaté z pupočníka alebo placenty.

Pre výskum, zvyčajne 2-3 dni. Trochu viac času (do 5 dní), bude musieť stráviť v prípade, že balíček je spustený imunologických štúdií na rôzne typy parazitov.

dekódovanie výsledky

Prepis by mal byť len odborník. Najjednoduchší výklad zostáva hemo skenovanie a PCR diagnostika. Oni buď zistiť parazit alebo jeho larvy, alebo nie.

Ťažká situácia s metódou, ktorá by mala byť nazývaný IFA. Lekár je povinný vziať do úvahy imunoglobulíny z 3 skupín. Tak, akútna forma ochorenia môže povedať, či tam bude kombinácia: imunoglobulín M pozitívne, a triedy A A G môže byť pozitívny alebo negatívny. O chronickej forme zavádzajúce údaje: imunoglobulín M neexistujú, a triedy a a G môže byť pozitívny alebo negatívny.

V tom prípade, ak žiadny z vyššie uvedených testy preukázali pozitívny výsledok, oneskorenie liečby helminthiasis nie je stojí za to. Po celej predpísanej liečby vyžaduje opakované testovanie, ale to by sa malo uskutočniť približne 2-3 mesiace po lieky. Nevedia, aké testy je potrebné odovzdať, je lepšie poradiť sa s lekárom-internist, gastroenterológ alebo iných špecialistov.