Ako na zhromažďovanie výkalov na analýzu pre parazitov?

Rozbor trusu na vajcia červ často podávané identifikovať dopravcov helminths, aby sa zabránilo šíreniu parazitov skodcov v skupinách kontaktovať ľudí.

Povinné predloženie tohto analýzy pracovníkov verejného stravovania a ďalších profesií, ktoré si vyžadujú pre zdravie, knihy, je tiež potrebné pre prijímanie detí do materských škôl a vzdelávacích inštitúcií, pri uchádzaní sa o zamestnanie, hospitalizáciu, prechod z liečby, môžete navštíviť bazén.

Testy

Okrem toho, štúdia výkalov na vajec-červ môže byť priradená vrátane diagnostických opatrení v prípade podozrenia na črevné helminths. Správnosti laboratórnych výsledkov bude do značnej miery závisieť na tom, ako správne vyťažilo biologického materiálu. Tento článok sa vzťahuje na všetky otázky týkajúce sa dodania analýzy výkalov na vajcia červ pre deti a dospelých.

Prečo potrebujeme analýzu?

Urobiť rozbor trusu na vajcia červ nie je formálny prístup. Človek, ktorého pridelené, musí pochopiť, že identifikácia helminth napadnutia je dôležité v prvom rade pre seba. Po všetkých, parazity spôsobiť vážne poškodenie, niektoré druhy sú schopné preniknúť do pečene, mozgu, srdca a ďalších orgánov.

Laboratórne testovanie stolice nie vždy odhaliť napadnutia, pretože v malej vzorky biologického materiálu dať na analýzu helminth vajcia nemusí byť. Parazity kladú vajíčka, nie je konštantná, tak stolici nerovnomerne rozdelené.

Okrem toho, výsledky môžu byť ovplyvnené nerešpektovanie pravidiel prípravy na analýzu, nesprávne zber a skladovanie materiálu.

Preto je potrebné prísne dodržiavať všetky pravidlá prípravy na analýzu, zber a uskladnenie vzorky, a uvedomiť si nutnosť znovu užívať, ak analýza ukazuje, absencia parazity.

Aké príznaky môžu naznačovať, infekcie červy?

Symptómom je jasne indikuje prítomnosť červy je svrbenie a krúti v riti, najmä nápadné, večer a noc. To je typické pre enterobiasis – napadnutia pinworms. Invázia iné druhy červov nemá také jasné a charakteristika, klinický obraz, príznaky môžu byť unexpressed, alebo je charakteristické mnohých ďalších chorôb.

Podozrenie helminthiasis môžu spôsobiť nasledujúce príznaky:

  Črevné poruchy
 • Strata chuti do jedla až do jeho úplnej absencii;
 • Nadúvanie a črevné poruchy;
 • Prítomnosť krvi a hlienu v stolici;
 • Strata telesnej hmotnosti;
 • Časté bolesti hlavy, poruchy spánku;
 • Neustály pocit únavy;
 • Pallor kože;
 • Oslabený imunitný systém, spôsobuje náchylnosť na časté prechladnutie;
 • Brúsenie zubov v spánku;
 • Kožné problémy.

S výskytom aspoň niekoľko z týchto príznakov, treba preskúmať, vrátane identifikácie parazitárne napadnutia.

Ako sa pripraviť na analýzu?

Na zvýšenie spoľahlivosti výsledok analýzy a výkalov na vajec-červ, je potrebné pred podaním dodržiavať určité pravidlá.

Nemá zmysel preskúmať výkalov na vajíčka helminths v týchto prípadoch:

 1. Pri prijímaní anti-parazitické drogy a okamžite po ich priebehu;
 2. Po radiographic vyšetrenie pomocou bária prípravky;
 3. Po oleja klystír.

Vo všetkých týchto prípadoch, pravdepodobnosť odhalenia helminth vajcia je blízka nule, a výsledky analýzy nemusí byť odhalenie.

Tiež znížiť výkon výskumu môže byť pri niektorých silné lieky. Ak nie sú životne dôležité, ich prijatie by mali byť ukončené 3 dni pred odberom vzorky stolice.

Ak pacient sa lieči, ktoré nemožno prerušiť, napríklad antibiotík, dodávka rozbor trusu na vajcia červ je lepšie odložiť až do konca, pretože v meniacom sa prostredí v čreve reprodukciu červy sa spomaľuje, a ich vajíčka nemusí byť rozpoznané.

Má vplyv na výsledky výskumu a zložení potravín, ktoré ľudia jedli pred zber biologického materiálu. S užívaním produktov, ktoré prispievajú k zvýšeniu nadúvanie a hnačku, dodávky potravín rýchlo prejsť črevného traktu, a pravdepodobnosť obsah v stolici parazit, vajcia je znížená. Tak 1-2 dni pred zhromažďovanie výkalov pre analýzu na helminth vajcia odporúča sa vylúčiť zo stravy potraviny, ktoré spôsobujú hnačku.

Pre každú osobu zber týchto výrobkov individuálne, ale vo Všeobecnosti, tieto zahŕňajú:

  Repa
 • Kapusta kvasená kapusta;
 • Čerstvé repy;
 • Marhule, slivky;
 • Slivky;
 • Hrozno;
 • Kaki;
 • Jogurt;
 • Uhorky, cuketa, tekvica;
 • Bean;
 • Vodný melón, melón.

Tiež neodporúča používanie výrobkov, farbenie výkalov v neobvyklých farbách – už bolo uvedené, repa, čučoriedky, čerešne a višne, čierne ríbezle.

Dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel, ktoré vám môžu výrazne zvýšiť pravdepodobnosť identifikácie helminth infekcie a včasné zahájenie liečby.

Aké sú pravidlá na zhromažďovanie výkalov pre analýzu?

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá prípravy na štúdium výkalov na prítomnosť parazita vajcia uvedené vyššie, je možné vyrábať vzorky materiálu na analýzu. Obyčajne toto miesto vyvoláva mnoho otázok: koľko výkalov pre analýzu na vajcia-červ, aké sú pravidlá jeho zber, je to možné ukladať materiál zberaný, atď. pozrime sa podrobne odpovede na tieto otázky.

Laboratórium neakceptuje pre analýzu stolice na zápas a ostatné lepenkové škatule, na zber materiálu, ktorý môžete vziať drobné sklenené nádoby s tesnej veko alebo kúpiť v drogérii špeciálne plastové nádoby pre zber trusu. Tento kontajner je výhodná, pretože je vybavený lopata pre výber vzorky a tesne priliehajúce veko, nepominuteľný vôňa.

Sterilizujeme sklenené nádoby, najmä v lekárni, nie je potrebné. Jar a veka, je dostatočne čistý jedlej sódy a dôkladne opláchnite čistou horúcou vodou a kontajner na zber výkalov v prácach nie je potrebná.

Ak zber sa vykonáva v domácnosti kontajnerov, takže je pohodlné jedno lyžice. Môžete tiež použiť vatový tampón, niekoľko zápasov. Ak chcete používať pre tento účel, triesky, štiepky a nie palice, pretože môžu byť vajíčka parazitov, ktoré budú viesť k skresleniu výsledkov analýzy.

Musím umyť?

Ak odber moču musí byť zmyté, aby sa zabránilo dostať v biologického materiálu z výlučkov a mikroflórou, ktoré žijú na genitálie, keď zhromažďovanie výkalov pre analýzu na helminth vajcia na umývanie nie je odporúčané.

Niektoré druhy helminths (pinworms) kladú vajíčka okolo ritného otvoru, tiež v riti by mohli zostať helminth vajcia z predchádzajúceho defekácii.

Počas prechodu stolice, môžu byť v prvej časti z biologického materiálu, čo zvyšuje pravdepodobnosť identifikovania a helminth infekcie.

Klystír

Ako na zhromažďovanie výkalov pre analýzu?

Je potrebné, aby sa vyprázdnil v čistej suchej banku alebo plavidla. Nie je dovolené "chytiť" materiál z vody z wc. Tiež je potrebné sledovať výkalov nemal zasiahnuť moču na vyprázdnenie močového mechúra potrebné na inom mieste.

Plot materiál je vyrobený z viacerých miest fekálií: od počiatočnej segment, v strede a na konci, s povrchové a hĺbkové. Stolica vzorky pre analýzu by mali byť približne rovná veľkosti vlašského orecha.
Okamžite po odbere, kontajnery musia byť pevne uzavreté, materiál nevysychá.

Ako spôsobiť, že stolica?

Fyziologické procesy nie sú vždy požičiavať seba ovládania mysle, sily čreva dať odpadových produktov na požiadanie je takmer nemožné. Najjednoduchší spôsob, ako na zhromažďovanie výkalov pre analýzu na helminth vajcia na tých ľudí, ktorí používajú na vyprázdnenie čreva ráno po prebudení, pretože lab zvyčajne prijať biologického materiálu na testy v dopoludňajších hodinách.

Stimulovať čriev, vyprázdňovanie nie je odporúčané použiť klystír, zadok zástrčky, pretože to znižuje pravdepodobnosť získania spoľahlivý výsledok analýzy na vajec-červ, ktorý nie je príliš vysoká.

Ráno defekácii prirodzeným spôsobom podľa nasledujúcich odporúčaní:

 1. Po prebudení vypiť pohár studenej vody;
 2. Po 15-20 minútach, Raňajky;
 3. Ak do 20 minút po Raňajkách ste chceli použiť toaletu, aby jemná masáž brucha a cvičenia na posilnenie črevnej peristalsis.

Self-masáž brucha sa vykonáva leží na chrbte. Relaxačné žalúdka, vykonávať hladiť okolo pupka v špirále, smere pohybu hodinových ručičiek. To je to najjednoduchšie, prsty clenched do päsť.

Po masáži, vykonajte nasledujúce cvičenia stimulovať čreva do prázdna:

 • Stojí na všetkých štyroch, kresliť a relaxovať žalúdka;
 • Ležal na chrbte, vytiahnite vaše kolená až do brady a potom sa vrátiť do východiskovej polohy.

Ak všetky vyššie uvedené opatrenia, nemalo žiadny vplyv, to znamená, že táto analýza bude musieť zbierať vopred.

Ale predtým, než sa presuniete na ďalšiu odseku tohto článku, a zistiť, koľko môžete ukladať výkalov pre červ vajcia, pamätajte si uvedené odporúčané metódy zlepšiť črevnú pohyblivosť. Uplatňovanie denne, budete rýchlo trénovať svoje telo na pravidelnú rannú stolicu, ktorá nepochybne bude veľmi užitočné pre svoje zdravie.

Ako dlho môžete ukladať materiál?

Uloženie vzorky materiálu pre analýzy na helminth vajec je potrebné v tesne uzavretej nádobe, zviazané v plastovom sáčku v chladničke pri teplote 6-10°C. Pri tejto skladovanie, stolica nie je suchý, vajcia červov, ak sú prítomné vo vzorke, druhy-zmeniť, a bude k dispozícii pre identifikáciu. Doba skladovania by nemala presiahnuť 8 až 12 hodín.

Self-masáž

Ako je študijného materiálu v laboratóriu?

Na stanovenie prítomnosti vajec červov v stolici, ako aj ich typ nasledovné metódy laboratórneho výskumu:

 1. Brániť. V tejto metóde, materiál zmiešaný s vodou, vyrovnaný a zleje kvapalné frakcie. To, že zopár krát. Vajcia a fragmenty helminths, majú vyššiu mernú hmotnosť a preto ich vždy zostať v sladkej vode. Po opakovanom praní zrazenina materiál je možné vidieť pod mikroskopom na prítomnosť parazitov.
 2. V elutriation. Táto metóda sa používa na detekciu fragmenty červy. Z predpokladu analýza vzorky vyrobený semi-hmotnosť kvapaliny, a umiestniť ho do Petriho misky a pinzety odstránenie ľahké častice, skúmať ich pod lupou alebo mikroskopom. Tak, jeden môže identifikovať fragmenty z červov a ich definovanie.
 3. Rodák náteru. V tejto metóde pod mikroskopom študoval iba jednu kvapku emulzia získané riedením fekálie s vodou. To umožňuje zistiť helminth vajcia a parazitické prvoky. Ale s ich malé množstvo uložených v materiáli, môžu jednoducho nedostane do pokles populácie, čo má za následok negatívny výsledok analýzy môže byť nepravdivé.
 4. Hrúbkou náteru. Táto metóda je viac informatívne, pretože umožňuje preskúmať väčšie množstvo materiálu ako iné metódy. Vzorka veľkosti hrachu je umiestnený na sklenej a pritlačí priehľadného polyméru doska je namočený v kvapaline. O hodinu neskôr, vzorky získava potrebnú mieru transparentnosti a vyšetrí pod mikroskopom. Táto metóda je považovaná za najprogresívnejších, jeho presnosť je približne o 85%.

Vykonanie analýzy výkalov na vajec-červ niektorý z týchto metóda je časovo náročná, výsledkom môže byť pripravení v rámci dní od doručenia. Meškania sú obyčajne spojené s preťažením laboratórií.

Čo by mohlo byť dešifrovanie výsledok analýzy?

Výskum výkalov na vajíčka červy môžu zobrazovať len prítomnosť alebo neprítomnosť parazity, ktoré sa rozmnožujú v gastrointestinálnom trakte: okrúhly a tapeworms, a flukes. Cieľom zistiť iné helminths, napríklad, echinococcosis, používa enzým-imunoadsorbentovú (ELISA).

Ak vajcia a fragmenty červy v ukladaných materiál nie je zistené, výsledkom analýzy v dekódovanie bude negatívny. Avšak výsledok je negatívny nezaručuje absencia parazitárne napadnutia.

Ak sa po uvedení stolice na vajec-červ prepis obsahuje pozitívny výsledok proti všetkým druhom červy (alebo viac), ich prítomnosť je mimo akýchkoľvek pochybností, a pacient je pridelené liečby.

Okrem helminthic infekcie, s stolice vzorky môže byť diagnostikovaná infekcie protozoárna infekcie: Giardia lamblia, dysenteric amoebas, cyklosporínu.

Čo robiť pri zistení topánok?

Ak analýza výkalov na vajec-červ ukázala prítomnosť v tele všetky parazit, potom v žiadnom prípade nemôže odmietnuť liečbu. Okrem toho, že topánok môže stať prekážkou na dosiahnutie cieľa – prijatie do zamestnania alebo do školy, miesto dieťaťa v predškolskom, získanie zdravia, kníh, atď., to môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia.

Ľudské parazity upútavku na svoje životne dôležité šťavy, vybrané energie. Okrem toho sú znížená imunita, čo môže viesť k rozvoju viacerých závažných ochorení.

Diagnóza

To je tiež neprijateľné a samostatne. Antiparazitické prípravky majú vysokú toxicitu. Aj keď forme parazit je známe, dávkovanie lieku účinného proti nemu, by mali byť inštalované iba lekár, so všetkými postave a stavu pacienta. Liečba musí byť pod dohľadom odborníka, inak sa vám môže mať vážne komplikácie spôsobené toxický účinok Anthelmintics.

Mali by ste tiež nemali zabúdať, že vajcia z červy sú ľahko prenáša cez domácností predmety, a osobné kontakty. Preto, na detekciu a parazitárnych napadnutia ľudí lekárske vyšetrenie a, ak je to potrebné, liečba ostatných členov rodiny, vrátane domácich zvierat.

Ako často by som sa mal testovať?

Typicky, analýza výkalov na vajec-červ sa zdá, že raz pri prijatí v materských školách a vzdelávacích inštitúciách, v práci, v nemocnici, sanatória, keď odvolávajúc sa na bazéne, a v čase skúšky.