Typy červy ľudí: prvé príznaky, ak nastanú

Denne helminths infikovaných dospelých a deti, z tohto sa môžete brániť, ale nie vždy. Preto, aby sa jasne pochopili, čo sme dostali, musíte poznať ich druhy. To je jediné správne označenie helminth, je možné vyhrať.

V tomto článku sa dozviete o: čo ľudské červy existujú, kde môžeme vyzdvihnúť typické príznaky napadnutia. Starajte sa o svoje zdravie a nezabudnite, že je to jedno.

druhy červov

Ľudské červy — klasifikácia

Helminths (červy) – obrovský triedy parazitické červy, ktoré žijú na človeka, zvieratá a rastliny. Helminths, parazitické červy, kŕmenie na vnútorných zdrojov tela "boss" nie len oslabujú telo, ale aj prispieť k rozvoju ďalších súvisiacich ochorení.

Napodiv, ale takmer každý druhý človek – nosič jeden z typov červy a ani si toho vedomí, kým komplikácie sa vyskytujú alebo sa bude vykonávať dodatočné vyšetrenie. V závislosti na klimatických pásiem na rôznych kontinentoch sú rôzne červy.

Tiež, červy delia podľa spôsobu prenosu z organizmu, organizmus:

 • bio červy – prenosných zo zvierat;
 • nákazlivé, prenášaných z infikovanej osoby;
 • geo červy – larvy uložené v pôde.

Pri požití lariev požití, oni sa pohybujú cez tela do krvného obehu a uložené v orgánov. Najviac často, červy sa usadili v rôznych častiach čreva. Klasifikácia na miesto vyrovnania parazitov:

 1. Priesvitné červy – žiť v dutých orgánov.
 2. Tkanivo sa nachádza v tkanivách.
 3. Iní mohli žiť v dutých orgánov, a v hrubšie tkaniny.

V prírode existuje asi 250 druhov helminths. Každý vyžaduje určité podmienky pre svoju existenciu a rozvoj. Červy sa líšia vo veľkosti, tvaru a iné charakteristické vlastnosti.

Klasifikácia týchto parazitov ešte nie je dostatočne formovaná a potvrdené vedci.

Vzdialenosť červy územný základ je tiež na správnom mieste. Tento fakt komplikuje klasifikácia parazitov. V krajinách strednej zemepisných šírkach s mierne klimatické podmienky, je možné počítať viac ako 20 druhov helminths, ktoré sú rozdelené do troch skupín v závislosti na vzhľad a formulár:

 • Kolo (háďatká);
 • Pásku (cestodes);
 • Ploché (motolíc).

Háďatká a motolíc sú častejšie v prírode, ako pásku parazity. Ľudské telo je ideálne prostredie pre rozmnožovanie a rast pinworms a ascarids. Tiež spoločné a Trichinella. V cestodes patria hovädzieho dobytka, ošípaných, potkan cepni, a tapeworm.

Typy červy ľudí — roundworms (háďatká)

Iný názov pre tieto červy – háďatká. Tento typ červy sa považuje za najčastejšie. Vyznačujú okrúhly tvar tela v krížovej časti. Telo dĺžka rôzne druhy červov môžu líšiť v závislosti od 5 mm do 40 cm.

druhy červov v tele

Pre život, zvyčajne vybrať čreva, ale dosť jednoduché prejsť na hostiteľský orgán a môže prebývať v iných orgánov.

Široká distribúcia háďatká je skutočnosť, že infekcia sa s nimi je veľmi jednoduché. Stredne hosť nie je nutná, a oni sú prenášané z jedného infikovaného do druhého. Tiež, napadnutie môže rozvíjať jesť neumytými ovocia alebo zeleniny. To je dôvod, prečo infekcie tieto helminths je charakteristický pre deti, pretože majú tendenciu porušovať pravidlá hygieny.

Pinworms

Pinworms – zástupcovia roundworms majú okrúhly tvar, s dĺžkou cca 2 cm. Vyskytujú u dospelých a deti. Usadiť sa v tenkom čreve a rozvíjať z larval štádiu dospelých na 2 týždne. Pinworms spôsobiť ochorenia enterobiasis.

Enterobius infekcia sa prejavuje tým, zápal steny čreva, poruchy trávenia, a toxíny červy spôsobujú miestne haemorrhages. Choroba sa prejavuje vo večerných hodinách svrbenie v oblasti konečníka. Svrbenie spôsobiť ženy položiť vajcia.

Byť nakazený s Enterobius je možné nielen prostredníctvom kontaktu s bežnými predmetmi s nakazenou osobou, ale aj cez zeleninu v záhrade (vajcia uložené v pôde), švábov a letí môže niesť vajcia červov. Keď enterobiasis u žien parazity môžu spôsobiť zápal pohlavných orgánov. Tiež stať zapálenej a škrabanie, ktoré vedie k staph.

Roundworm

Ascarids – okrúhle červy rastú do výšky 40 cm a s priemerom asi 6 cm. Vajíčka ascarids v kontakte s pôdou môžu byť uložené tam asi rok, než sa dostane do priaznivé prostredie pre rozvoj. Keď roundworm larva vstupuje do hostiteľského organizmu a začína rásť, to produkuje toxíny, ktoré ovplyvňujú pľúca, pečeň.

Na larva cestuje po celom tele a ovplyvňuje cievy a spôsobuje zápalové lézie. Usadí sa v čreve a zdroje na jeho obsah. Denne môžeme položiť niekoľko tisíc vajíčok.

Vzhľadom na jeho značné veľkosť roundworm pri hľadaní potravy sa môže pohybovať do kanály z pankreasu, žlčových ciest a pečene, príčiny zápalu čriev sa môže dostať do pažeráka a zablokovať dýchacie cesty. Príčina týchto chorôb ako ascariasis.

Prítomnosť ascarids v tele môže byť uznaná tieto príznaky:

 1. Nevoľnosť a vracanie, bolesti brucha.
 2. Únava.
 3. Hnačka, červené červami v stolici.
 4. Alergické reakcie.

Roundworms majú tendenciu stočiť do klbka, tak tam je obštrukcia čreva, a ako dôsledok zápal pobrušnice.

Whipworm

Nasledujúce zástupca okrúhle červy je whipworm. Ich dĺžka je 5 cm. Jeho nezvyčajný tvar – hlavná časť je tenká, a na krátkom úseku – široký. Prítomnosť v ľudskom whipworm môže spôsobiť trihozefalez.

Prítomnosť v tele whipworm trichocephalosis vedie k a sa prejavuje tým, že príznaky:

 • bolesti brucha, strata chuti do jedla;
 • hnačka, zápcha zmeny;
 • niekedy krv v stolici;
 • železo-chudokrvnosť nedostatku.
Toxocara

Toxocara

Tento druh roundworms žiť v žalúdku psov a výkalov vajíčka padajú na pôdu. Externe, parazit, ako roundworm, ale rastie len na 15 palcov. Celý životný cyklus tohto parazita prebieha v tele psa, tak ako priaznivého prostredia pre človeka, larvy hynú, ale máte čas bolieť.

Hit svaly, pečeň, pľúca, srdce, tkanív oka, mozgu, ochorenia toxocariasis.

Činnosti lariev v tele sa prejavuje tým, že tieto príznaky:

 • nárast teploty;
 • zdurenie lymfatických uzlín a pečeň;
 • kožná vyrážka;
 • pľúc prenikne;
 • dýchavičnosť, dýchavica, suchý kašeľ;
 • duševné poruchy a záchvaty;
 • krvný test ukazuje prítomnosť eozinofily.

Môžete potvrdiť diagnózu prostredníctvom škrabanie na postihnuté oblasti kože, krvný test na protilátky, biopsia pečene.

Ancylostoma

V tomto prípade infekcie dochádza cez kožu, alebo ak požití lariev. S krvi môžu byť v pľúcach a srdci, ale radšej tenkého čreva. Žijú asi 4 roky, čo hookworm. Jeho príznaky:

 1. Horúčka.
 2. Zvýšená salivation.
 3. Eosinophilia.

Patológia vyskytujú na beh štádium infekcie, keď telo hromadí veľké množstvo červov. V počiatočnej fáze budete asymptomatická, ktoré zistiť patológia by mohli náhodne.

Tapeworms (cestodes)

Ak ste preskúmali všetky odrody nájsť v ľuďoch, červy, na tapeworms sú najnebezpečnejšie. Hlavné riziko spojené s veľkosť, ako tento typ parazitov môže dosiahnuť dĺžky 18 m.

Z tohto dôvodu, ich vplyv na ľudský organizmus je veľmi nepriaznivá. Celý cyklus ich život vyžaduje zmenu majiteľa. Časť tapeworms žiť v tele hovädzieho dobytka, ktoré sa prenáša na ľudí.

A tapeworm

A tapeworm dosiahne 10 metrov. S prasklinami na hlavu je pripojený k povrchu čreva. Ľudské telo dostane zo surovín sladkovodných rýb ako larva a vyvíja úplne do mesiaca.

Príznakom prítomnosti parazita v tele sa zobrazí takto:

 • beriberi nedostatok vitamínu B12, kyseliny listovej;
 • vracanie, nevoľnosť, hnačka;
 • poruchy gastrointestinálneho traktu;
 • vyčerpanie;
 • zvýšenie teploty.

Tento parazit sa živí tým, vstrebávanie živín na povrch všetky jeho značný tela. V mieste pripevnenia široké tapeworm vyvíja nekrózu. V Calais objaví segmenty (s obsahom vajec) z červov a ich vajíčok.

hovädzie tapeworm

Hovädzie tapeworm

Hovädzie tapeworm (tapeworm) žije v tenkom čreve a je 7 metrov. Hovädzí tapeworm lariev infikovať človeka s konzumáciou nedostatočne hovädzieho mäsa. Larvy sú ľahko mieste v mäse, pretože ich veľkosť je o 5 mm. do ľudského tela, larva rastie za 3 mesiace.

Šírené prostredníctvom segmentov, ktoré obsahujú až 150 tisíc lariev. Ako segmenty na tele dobytka tapeworm o 2 tis.

Tieto segmenty samostatne a vyjsť v noci z konečníka a šíri sa cez posteľ. Prítomnosť tento červ môže spôsobiť ochorenia hovädzieho tapeworm infekcia, ktorá sa prejavuje príznakmi:

 1. Vyčerpávaniu tela.
 2. Porucha čreva.
 3. Strata chuti do jedla, nevoľnosť, zvracanie.
 4. Alergické reakcie.

Bravčové tapeworm

Bravčové tapeworm môžu byť zamenené s býkom, ale veľkosť jeho skromné – 2.5 metrov. A počet segmentov, tento parazit je tiež menší – o 1 tis. Červ hlavu má prísavky a proboscis s háčikmi, ktorý je pripojený na hrubšie čriev.

Môžete nakaziť cez surové mäso a tuk. Tento parazit spôsobuje ochorenia taeniasis a cysticercosis. Symptomatology závisí od počtu červy v tele. Veľké množstvo parazitov, ktoré môžu viesť k upchatiu čreva, ktorá sa dá liečiť iba chirurgicky.

Ancylostoma

Je príčinný agent v hookworm. Biotop – 12-perstny čriev. Dĺžka červ o 14 milimetrov. Napájaná živiny, ktoré sú vyrobené z črevnej steny.

Parazit cez cievy sa dostane do pečene, pľúc, srdca. Ankylostoma infekcia sa prejavuje tieto príznaky:

 • grganie, nevoľnosť, pálenie záhy, vracanie, hnačka;
 • bolesti hlavy, závraty;
 • kašeľ, dyspnea, zápal pľúc, bolesti v srdci;
 • únava, chronická únava.

Hookworm spôsobuje komplikácie: hepatitída, vred 12 dvanástnikové vredy, zápal priedušiek, laryngitis, endokarditída. Na overenie diagnózy pomocou krvných testov, fluoroskopické, x-ray.

Prvoky

Nazývajú sa jednoduché vzhľadom na skutočnosť, že sú unicellular. Ale to neznamená, že ich prítomnosť v ľudskom tele nemal by spôsobiť problémy. V týchto typov parazitov, nemôže sa vyskytujú v menej vážne choroby ako v iných prípadoch.

Giardia

Ich nebezpečenstvo vyplýva z faktu, že prítomnosť v tele žiadne patologické prejavy. Ľudia nakaziť tieto mikroorganizmy, prehĺtanie Giardia cysty. Tento problém môže nastať pri plávaní v otvorenej vode. Ich rozmnožovanie vyskytuje delením buniek na polovicu.

Zo žalúdka parazity sa šíria po celom tele a spolu s krvou, ktorá má vplyv na rôzne orgány.

Pacient môže všimnete príznaky rôznych patológií, ale nie sa hádať o príčine ich rozvoj. Giardiasis často príčiny týchto chorôb:

Giardia
 1. Alergie.
 2. Zápal priedušiek.
 3. Bronchiálna astma.
 4. Dermatitídy.
 5. Na cholecystitis.
 6. VSD.
 7. Enterocolitis.
 8. Dyskinesia 12-dvanástnika a žlčových kanálikov.
 9. Enteritída.
 10. Chronická únava.

Ďalší priebeh giardiasis môže spôsobiť Centrálneho nervového systému a krvného obehu.

Príznaky červy

Prejav helminthiasis u ľudí sa môžu líšiť. Príznaky, ktoré sa vyskytujú u ľudí, ktorí majú závažné infekcie:

 • Bolestivé vzhľad.
 • Chudnutie.
 • Pallor.
 • Svrbenie v análnej oblasti.

Vo väčšine prípadov infekcie s helminths má podobné príznaky s inými chorôb, liečenie, ktoré nezabezpečujú výkon. V závislosti od lokalizácie parazity a ich počet je rozvoj určitých symptómov.

Poruchy tráviaceho systému

Ak parazitické červy v čreve, potom človek je konfrontovaný s problémami ako:

 1. Hnačka alebo naopak zápchu.
 2. Nevoľnosť a vracanie.
 3. Bolesti v črevách.
 4. Nadúvanie.
 5. Náhla strata alebo, naopak, priberanie na váhe.

Veľké tapeworms môžu blokovať čriev a spôsobiť zápchu. Z dôvodu neustále rozdelenie odpadových produktov osoba vníma príznaky intoxikácie – tam je nevoľnosť, vracanie, celková slabosť.

Prevencia

prevencia červy

Treba pripomenúť, že žiadne červy sú schopné byť plodné a množiť sa v ľudskom tele, každý druh má svoje vlastné časové obdobie, po ktoré zomrú, majú napríklad pinworms je to len pár týždňov, roundworm asi rok.

Oneskorené dospelých vajcia musí opustiť telo, buď s stolici alebo na koži v blízkosti konečníka, do prostredia, v pôde, a len potom, Zrelé mimo ľudské telo, a stále sa do nej opäť sa začínajú byť aktívny a parasitize.

Preto, ak chcete násobiť u ľudí, červy nemôže zvýšiť počet dospelých v čreve infikovaná osoba je možné iba vtedy, keď znovu skodcov, keď vajcia jeseň opäť cez ústa do tela.

Napríklad, osoba, ktorá sa mohli zbaviť červy po 3-4 týždňov bez akejkoľvek liečby. Ale nie tak ľahké, postupujte podľa týchto pravidiel, ak batoľatá a deti základnej školy veku.